Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,29 / Satış: 7,32

Toplantının gündemi ‘deprem’

Toplantının gündemi ‘deprem’
  • 23.01.2018
  • 695 kez okundu

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Hatay Şube Başkanı Selim Harbiyeli, Türk Bina Deprem Yönetmeliği’nin önemine vurgu yaptı.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun Temsilciliği tarafından, ‘Türk Bina Deprem Yönetmeliği (TBDY 2017 Kapsamında Dayanıma Göre, Tasarım İçin Hesap Esasları’ konulu bir seminer düzenlendi. İTSO Halil Şahin Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen seminer öncesi söz alan TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Hatay Şube Başkanı Selim Harbiyeli, ‘Türk Bina Deprem Yönetmeliği’nin önemine vurgu yaptı. Gerçekleşen toplantıda, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun Temsilciliği üyesi Prof. Dr. Yasin Fahjan sine vizyon destekli bir sunum yaptı.
Seminerde söz alan, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun Temsilcilik Başkanı Selahattin Gündüz ise teknolojiye işaret etti ve “Çağımız teknoloji çağı. Bu teknolojiye ve çağa ayak uydurabilmemiz için kendimizi de sürekli yenilememiz gerekiyor. Bu kapsamda üyelerimize yönelik eğitimlere da önem veriyoruz” dedi.
Seminere; TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Hatay Şube Başkanı Selim Harbiyeli, TMOB İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun Temsilcilik Başkanı Selahattin Gündüz ve Yönetim Kurulu üyeleri yanı sıra İTSO Yönetim Kurulu üyesi Bülent Seküçoğlu ve üyeler katıldılar. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ