Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Toplu iş sözleşmesi yetkimizle geldik

Toplu iş sözleşmesi yetkimizle geldik
  • 17.07.2017
  • 1.172 kez okundu

60 Günlük Süreç de Başladı

İsdemir’de yetkili sendikanın bundan böyle Çelik-İş Sendikası olduğunu söyleyen Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Değirmenci, bölge insanının refahına katkı yapacak çalışmalar içinde bulunacaklarını söyledi.

Çelik -İs Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, önceki gün İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Meclis Başkanı Servet Ugutmen, İTSO Yönetim Kurulu üyesi Gassan Kuran ve İTSO Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez ile bir araya geldi. Ziyarete; Genel Mali Sekreteri Bayram Altun Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Recep Akyel Genel Eğitim Sekreteri Ferhan Öner ve Çelik -İş Sendikası İskenderun Şube Yönetim Kurulu üyeleri de katılım gösterdi.
-İŞÇİ SENDİKA EL ELE-
Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Değirmenci, burada yaptığı konuşmasında, “İşçi-Sendika el ele anlayışı ile emeğe ve emekçiye saygı duyarak İskenderun Bölgesi’ne katkı sağlamaya geldik. İsdemir’de yetkili sendika artık Çelik-İş Sendikasıdır. Burada hepinize STK’lara, siyasi partilere, esnafa, işçiye, işverene ihtiyacımız var. Bu bölgenin insanının mutluluğuna, refahına katkı yapacak çalışmalar içinde bulunacağız. Toplu iş sözleşmesi yetkimizle geldik ve 60 günlük süreç başladı. Teklifimizi sunduk. İnşallah en iyi şekilde sonuçlandıracağız. İşçilerimizin sorunlarının çözümünde yanlarında olacağız. İşverenden de anlayış bekliyoruz. 2,5 yıllık işçimizin ücret farklarını almak istiyoruz. Ben bu bölgenin yeni simasıyım. Bilmeye, tanımaya çalışıyorum. Protokolü, STK’ları, Siyasi partileri gezerek kendimizi anlatıyoruz. İşçimizin refahını arttırmak için çalışıyor ve ülkemiz insanına bir sendika olarak, bir STK olarak hizmet etmenin gayreti içerisinde olacağız” dedi.
Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyarette, ağırlıklı olarak çelik sektörünün son durumu, ekonomiye etkileri ve sendikanın çalışmaları hakkında karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.
-ODA DESTEĞİ-
Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Çelik-İş Sendikası yönetimine çalışmalarında başarılar dileyerek şunları söyledi:
“Bizler, İTSO olarak, bu bölgede ekonomiye yön veren ve istihdama katkı sağlayan tüm işletmelerimizle eşit mesafede çalışıyoruz. Her zaman bu bölgeye ekonomiye değer katan sanayicilerimiz, Kobilerimiz ve firmalarımızın Oda ile ilgili müşterek ihtiyaçlarını hızlandırmanın yanı sıra, gerçekleştirdikleri faaliyetlere değer katacak birliktelik için de elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bölgemizde, gerek sendikaların gerekse sivil toplum kuruluşlarımızın Odamız ile birlikte yapacakları faaliyetlerde de Oda olarak yanlarında yer alıyoruz. Yeter ki bu faaliyetler, İskenderun ekonomisine değer katacak faaliyetler olsun. Bu vesile ile Çelik-İş Sendikası yönetimine sendikal faaliyetlerinde başarılar diliyorum.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ