Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

Toplu Taşımada Dönüşüm

Toplu Taşımada Dönüşüm
  • 08.08.2020
  • 329 kez okundu

Uydukent yolunda otobüs yetersizliği iddiası…

Hatay Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği kent içi toplu taşıma rehabilitasyon çalışmalarıyla, vatandaşlara güvenli ve konforlu ulaşım imkânı sağlamaya devam edeceğini duyurdu. Büyükşehir yetkilileri; 17 No.lu PAC, 21 No.lu Kırıkhan-Antakya, S.S 43 No.lu ile S.S 55 No.lu Reyhanlı-Antakya, 35 No.lu Hassa-Dönmez, 18 No.lu Kırıkhan-İskenderun, 45 No.lu Reyhanlı-Kırıkhan-İskenderun ve 144 No.lu Kumlu Kooperatiflerinin toplu taşıma hizmeti vermiş olduğu güzergahlarda toplu taşıma rehabilitasyon çalışmalarını başlatılarak, konu ile alakalı gerekli kararların alındığını ifade etti.
Çalışma kapsamında, yeni ve modern araçların, engelli vatandaşların kullanımına uygun ve elektronik kart sistemiyle hizmet vereceğini de belirten yetkililer, vatandaşların, daha nitelikli ulaşım hizmeti alacağını bildirdi.
Büyükşehir yetkilileri ayrıca, Altınözü ve Yayladağı ilçelerindeki dönüşüm projelerinin bittiğini ve en yakın zamanda hizmete geçirileceğini duyurdu.
UYDUKENT SAKİNLERİ OTOBÜS İSTİYOR
Bu arada, ilimiz Antakya Devlet Hastanesi – Ottoman Oteli civarındaki Uydukent sakinleri ile bu yol üzerindeki yerleşim birimlerinin otobüs sıkıntısı çektiği bildirildi. Yörede oturan ve bölgeyi çok iyi bilen bir okurumuz, Uydukent seferlerinin her gün 20.00’de sona erdiğini kaydederken, “Öncesinde de yeterli otobüs tahsisi yok. Uydukentliler ve bu yol üzerindeki birçok yerleşim birimindeki binlerce yurttaşımız sıkıntı çekiyor. Büyükşehir Ulaşım Dairesi’nin sorunu ele almasını istiyoruz” dedi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ