Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Toplu Taşımada Güzergah Düzenlemeleri

Toplu Taşımada Güzergah Düzenlemeleri
  • 07.08.2020
  • 536 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelinde devam eden toplu taşıma rehabilitasyon çalışmaları sürüyor.
Hassa, Payas ve Antakya, Defne merkez bölgelerinin 2. etap rehabilitasyon çalışmalarında gerekli UKOME kararları alındı.
Alınan UKOME kararları doğrultusunda, 2. etap çalışmalarında, 0-8 yaş aralığındaki yeni araçlarla toplu taşıma hizmeti verileceği kaydedildi. UKOME kararları ana başlıklar halinde şöyle sıralanıyor:
-Engelli erişimine uygun, 65 yaş ve üzeri, % 40 ve üzeri engelli ile kısıtlı vatandaşların toplu taşıma hizmetinden ücretsiz faydalanacağı projede, elektronik ücret toplama sistemi de uygulanacak ve bu sayede ilçelerdeki vatandaşlar da Hatay Kart uygulamasından faydalanabilecek.
-Hatay Kart kullanımı ile aktarma indirimlerinden yararlanabilecek olan vatandaşlar, modern ve konforlu ulaşımın yanında ekonomik seyahat imkânı da elde etmiş olacak.
-Rehabilitasyon çalışmaları ile hem vatandaşlar modern ve konforlu toplu taşıma hizmetinden faydalanacak, hem de araç sayılarının optimum seviyeye getirilmesi ile şehir içi trafik problemleri de en aza indirilmiş olacak.
-Bölgede faaliyet gösteren tüm işleticilerin daha düzenli çalışması amaçlanan bu sistemde; sefer programlarının belli olması, bilgi erişiminin kolayca sağlanması ve toplu taşıma araçlarının tam denetlenebilir olması ile ilgili kararlar da alındı.
Projenin hayata geçirilmesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir yetkilileri, şu bilgiyi verdi:
“Proje kapsamında, toplu taşıma hizmetlerinden hiç faydalanmayan ya da kısıtlı şekilde faydalanan vatandaşlarımız için güzergâh düzenlemeleri yaparak, daha iyi hizmet vermeyi amaçladık. Bölgedeki işleticilerin projedeki yükümlülükleri yerine getirmesiyle birlikte, vatandaşlarımız daha düzenli toplu taşıma hizmeti almış olacak. Vatandaşlarımızın talepleri göz önünde bulundurularak, ilgili birimlerimizin çalışmaları ayrıca devam etmektedir.” -Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ