Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Toroslar EDAŞ’ın Hatay Hedefi:

Toroslar EDAŞ’ın Hatay Hedefi:
  • 18.04.2018
  • 969 kez okundu

Kesintisiz enerji…

Enerji dağıtımı alanındaki çalışmalarına yeni projelerle devam eden Toroslar EDAŞ, kesintisiz hizmet verebilmek için bölgedeki 6 ilde gerçekleştirmeye başladığı Yüksek Gerilim İzolasyonu Projesi kapsamındaki çalışmalar ile hem kuş ölümlerinin hem de enerji kesintilerinin önüne geçmeyi planlıyor.
Toroslar EDAŞ adına, hedefe yönelik hizmetler konusunda şu bilgiye yer verildi:
“Adana, Gaziantep, Hatay, Kilis, Mersin ve Osmaniye illerinin elektrik dağıtımını gerçekleştiren Toroslar EDAŞ, bölgede meydana gelen enerji kesintilerinin önüne geçmek ve kesintisiz enerji sağlamak için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Hizmet verilen bölgenin leylek göç yolu üzerinde olması ve leylek göç zamanı çok sayıda kuşun elektrik akımına kapılması sebebiyle, izolatör ve iletkenlerin izolasyon malzemeleri ile kaplanmaları için çalışmalara başladı.
Toroslar EDAŞ bölgesinde her yıl birçok kuş, elektrik iletkenlerine konduklarında elektrik akımına kapılarak ölüyor ve bu da sıklıkla enerji kesintilerinin meydana gelmesine sebep oluyor. Konuyla ilgili önlem almak amacıyla başlatılan Yüksek Gerilim İzolasyonu Projesi kapsamında, 2018 yılı içerisinde 6 şehirde yaklaşık 200 bin TL tutarında izolasyon malzemesinin montajı gerçekleştiri-liyor. Yapılacak yeni izolasyon yatırımı ile leyleklerin göç yolu üzerinde yer alan enerji nakil hatlarında kuş çarpılmalarının önünün alınması ve Toroslar EDAŞ’ın öncelikli amacı olan kullanıcılara kesintisiz enerji verilmesinin sağlanması da hedefleniyor.” -Adil Yeşildağ-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ