Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Toroslar EDAŞ’ın Hatay’da Yatırımları

Toroslar EDAŞ’ın Hatay’da Yatırımları
  • 11.03.2021
  • 238 kez okundu

Reyhanlı, Kırıkhan, Defne’de…

Toroslar EDAŞ’ın; Reyhanlı, Kırıkhan ve Defne ilçesinin muhtelif kesimlerinde büyük çaplı yeni enerji nakil hattı, yeraltı, havai hat, dağıtım merkezi ve KÖK binaları tesis ederek, kesintisiz ve kaliteli elektrik tedariği sağlama yolunda çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.
Hatay’da sürdürülebilir ve kaliteli enerji arzı sağlamak için çalıştığını duyuran Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş., en iyi ve en kaliteli hizmeti müşterilerine sunmak amacıyla şebeke yatırımlarına kararlılıkla devam etekte olduğunu duyurdu.
Toroslar EDAŞ, Reyhanlı ilçesinde nihai enerji taleplerini karşılayabilmek ve enerji sürekliliğini sağlayabilme adına, 9,5 MTL yeni yatırım gerçekleştirdi. Proje kapsamında, yüksek kapasiteli çift devre iletkenler ile 33,3 km enerji nakil hattı tesis edildi. Bu proje ile beraber, Reyhanlı’nın ana kaynak besleme sayısının arttırıldığı ve Antakya’dan beslenen bir kaynak noktasının Reyhanlı’ya alınarak, ana kaynak noktalarının güçlendirildiği bildirildi.
Toroslar EDAŞ açıklamasında, ana kaynak noktasında, kesinti süresi ve sayılarının minimize edilmesinin hedeflenmekte olduğu da kaydedildi.
KIRIKHAN YATIRIMI
Kırıkhan ilçesindeki yenileme çalışmalarının da tamamladığını duyuran Toroslar EDAŞ, 2 adet dağıtım merkezi ve 3 adet kök bina tesisi için 3,8 MTL yeni yatırım gerçekleştirdi. Kırıkhan ilçesinde aynı zamanda, 1 adet dağıtım merkezi ve yaklaşık 27 km yüksek gerilim kablosu için 3,5 MTL yeni yatırım daha gerçekleştirildi. Bu projeler ile Kırıkhan’nın ana kaynak beslemesi yedeklenerek, ilçe merkezinin kesinti süresi ve sayısının minimize edilmesi; Demirkonak, İncirli, Gültepe, Yalangoz, Çamsarı, Acerköy ve Kürtnasır Mahallelerinde tarımsal sulama, mesken grupları ve askeri hatların ayrılarak, bu mahallelerin ana beslemelerindeki kesinti süresi ve sayısının minimize edilmesinin hedeflendiği duyuruldu.
DEFNE YATIRIMI
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, ilimiz Defne ilçesi Çekmece Mahallesi’nde ise şebeke yenileme çalışmalarını tamamladı. Yaklaşık 7 milyon TL yatırım ile birlikte, proje kapsamında, 11 km yeraltı ve 8 km havai olmak üzere 19 km şebeke tesis edildi. Bu projeyle, mahalle genelindeki havai hatların önemli bir kısmının yeraltına alındığı ve havai hatların güçlendirildiği, mahalle genelindeki kesinti sayı ve süresinin minimize edilmesinin hedeflendiği, ayrıca yeni bağlantı ve aydınlatma taleplerinin de karşılanmakta olduğu bildirildi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ