Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,26 / Satış: 9,30
€ EURO → Alış: 10,73 / Satış: 10,77

Tosyalı İskenderun Limanı Rekora İmza Attı

Tosyalı İskenderun Limanı Rekora İmza Attı
  • 22.09.2021
  • 163 kez okundu

Kara yolu araçlarıyla yapılan yükleme boşaltma işleminde, Temmuz ayında 1 milyon tonun üzerine çıktı.

Tosyalı Holding’in işlettiği limanlardan biri olan Tosyalı İskenderun Limanı, kara yolu araçlarıyla yapılan yükleme boşaltma işleminde Temmuz ayında 1 milyon tonun üzerine çıkarak, Akdeniz Bölgesi’nde bir rekora daha imza attı. Tosyalı Holding’den yapılan açıklamaya göre, Holding, faaliyette bulunduğu sektörün ayrılmaz bir parçası olan liman işletmeciliği ve endüstri bölgeleri yönetiminde de başarılı işlere imza atmayı sürdürüyor.
İş süreçlerinin sürdürülebilirliği için kümelenme ve entegre yapılanmalarına yatırım yapan Tosyalı, bu alanda sahip olduğu uluslararası uzmanlık ve know-how ile sektör için sürdürülebilir iş modelleri açısından da iyi bir örnek sunuyor. Yurt dışında Cezayir’de büyük bir liman işletmesi bulunan ve Erzin’de yapımı planlanan bir liman projesi olan Tosyalı Holding, liman işletmeciliğindeki uluslararası uzmanlığıyla işletmesini yaptığı Tosyalı İskenderun Limanı’nda da başarılı çalışmalara imza atıyor.
-Kapasite iki kattan fazla artacak-
Gemi büyüklüğüne bağlı olarak aynı anda 10 geminin yanaşması mümkün olan limanda, Tosyalı Holding tarafından ikinci bir iskele yatırımı daha yapılıyor. Yatırımı devam eden 4 milyon ton kapasiteli çelikhane önüne yapılacak ikinci iskelenin ise gelecek yılın ilk yarısında tamamlanması planlanıyor. İkinci iskelenin de hizmete girmesiyle, liman, toplam yıllık 16 milyon ton kapasiteye çıkacak. Tosyalı Holding’in İskenderun Limanı yatırımı, buraya entegre olarak yapımı devam eden ulusal demir yoluna bağlı iltisak hattıyla demir yolu, kara yolu ve deniz yolu kom-bine taşımacılığına imkan sağlayan güncel örneklerden birini sunuyor.
Bu yatırımdan önce Cezayir limanlarına gelen en yüksek gemi tonajı 60 bin DWT iken, şu anda kapasite 3 kattan fazla artmış durumda. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ