Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

“Trafiğe kapalıyız” dedik ama…

“Trafiğe kapalıyız” dedik ama…
  • 01.07.2021
  • 280 kez okundu

Tonaj Özgürlüğüne Teslimiz!

Üstü açık bir çöp kamyonu ile cadde boyunca biriken çöp poşetlerinin toplanması şekline bir çare bulunmasını isteyen vatandaşlar, “Çöp saati uygulamasını hatırlatanlar, çöpleri toplamanın daha modern bir yolunu bulmalılar” eleştirisinde duruyor.

Burası, Antakya’nın Saray Caddesi! Trafiğe kapatıldığı dönemde, kentin ‘sanat sokağı’ olması yönündeki beklentiler sıkça paylaşılsa da, seneler içinde bu yönde bir gelişme bekleyen herkesi yanılttı. Caddenin girişinde yer alan eski Roma’dan kalan bir mimari kalıntı kaderine terk edildi önce, ardından trafiğe kapalı denen yere tüp kamyonu da girdi, çöp kamyonu da. Beklenen sanatsal aktiviteler ise önce bürokrasi raflarında unutuldu, ardından pandemiye teslim oldu.
Şikâyetler arasında dile gelen bir tanesi ise çözüm bekliyor. Bu konuda Antakya Gazetesi’ne konuşan vatandaşların dedikleri mi?
G.Ö. >> Buradaki dükkânlardan çıkan çöpler için caddeye bu koca kamyonun girmesini anlamak zor. Bir kere hava sıcak, sinekler çok ve üstü açık bir kamyon! Ne kadar sağlıklı, ne kadar estetik, bence bunu düşünsünler önce!
J.N. >> Geçen gün kulağımda kulaklık, müzikle ilerliyorum. Meğerse arkadan gelen araç korna çalıyormuş! Uyardılar da, kenara çekildim. Yanımdan geçen ise bir tüp kamyonuydu! Gülelim mi ağlanacak halimize, dedim kendi kendime. Bence düzeltelim, yanlış olanı düzeltelim!  –Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ