Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,75 / Satış: 7,79

Trafik uzmanları uyarıyor:

Trafik uzmanları uyarıyor:
  • 17.09.2018
  • 752 kez okundu

Elektrikli Motosikletler ‘Tehlike’!

Motorlu taşıt trafiği içinde yerini arttırarak alan elektrikli motosikletlerin tehlike oluşturmaya başladığı belirtiliyor. Konuya ilişkin bilgi veren Hatay BM Sigorta yetkilisi Mehmet Nur şunları kaydetti:
“Son zamanlarda kullanımı hızla yaygınlaşan ve giderek yaygınlaşmaya devam etmekte olan elektrikli motosikletlerin zorunlu trafik sigortası yanı sıra, ehliyet şartı aranmaksızın kullanılabiliyor olması başta olmak üzere; bu motosikletlilerin elektrikli olmasından ötürü akü tasarrufu yapmak amacıyla farlarını yakmayıp günün karanlık saatlerine aldırış etmeyen sürücüler, trafik güvenliği açısından maddi ve manevi olarak ciddi boyutlarda sıkıntı yaratmaktadır.
Söz konusu motosiklet sürücülerinin gece saatlerinde aydınlatma farlarını yakmadan ulaşımlarını sağlıyor olmaları, başta kendi güvenlikleri olmak üzere, karşıdan karşıya geçmek isterken onları fark etmeyen yayalar ve diğer araç sürücüleri için oluşturdukları tehlike göz ardı edilmemelidir. Ayrıca elektrikli olmalarına rağmen, yapılan hızın hafife alınmayacak limitte olması, sorunu daha vahim boyutlara taşımaktadır. Dolayısıyla trafik sigortası olmayan bu motosikletlerin kaza yapması durumda ve kazaya sebebiyet veren tarafın da kendileri olmaları halinde, diğer aracın maddi zararıyla sürücü ve yayaların manevi zararları kim tarafından karşılanacaktır.
İşte bu nedenle, diğer araç ve sürücülerde aranan zorunlu trafik sigortası ve ehliyet şartının bu tür motosiklet ve sürücülerinde de aranması yanı sıra, aydınlatma farlarını yakmayarak özellikle yayaların ve diğer araçların güvenliği için tehlike arz etmekte olan sürücüler hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılması önem arz etmektedir.
Hatay BM Sigorta olarak önceliğimiz, vatandaşlarımızın can güvenliği başta olmak üzere, trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla bu ve benzeri yanlışların takipçisi olmaya devam edeceğiz.”
-Gökay Gökdemir-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ