Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,61 / Satış: 8,64
€ EURO → Alış: 10,28 / Satış: 10,32

Travma arama kurtarma eğitimi

Travma arama kurtarma eğitimi
  • 17.03.2017
  • 1.978 kez okundu

MKÜ’de, kaza ve doğal afet gibi olaylarda yaralılara müdahale şekli anlatıldı.

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) ile Acil Yardım ve Afet Derneği işbirliğinde, Hatay AFAD ve Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’nün katılımıyla Atatürk Konferans Salonu’nda “Travma Arama Kurtarma Eğitimi” verildi.
Acil sağlık sahasına yeni bir bakış açısı getirmesi planlanan eğitimde, travmalı hastaların arama kurtarma işlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar ile gerekli olan teorik ve uygulamalı bilgiler öğrencilere aktarıldı. Programın sabah oturumunda; İl Ambulans Servisi  Başhekimliği’nde görevli Doktor Kenan Ekmekçioğlu “Olay Yeri Değerlendirme ve Triaj” konusunda, MKÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Karakuş “Travmalı Hasta Değerlendirme” konusunda, Doç. Dr. Güven Kuvandık ise “Travma Çeşitleri ve Acil
Müdahale” konusunda birer eğitim verdi. Öğleden sonra gerçekleşen oturumda ise, AFAD arama kurtarma ekibinde görevli Ümit Aslan Kara ve Şahin Altaş tarafından “Sıkışmalı Vakalarda Arama Kurtarma” başlıklı bir eğitim verildi.
Eğitimin ikinci gününde ise, öğrencilere, AFAD ve 112 Acil ekipleri tarafından olay yerinde kullanılan aletlere ilgili detaylı ve uygulamalı bilgi verildi.
-Selvi Günay-

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ