Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,43 / Satış: 6,46
€ EURO → Alış: 7,08 / Satış: 7,11

Trenli Gelinler Görücüye Çıktı

Trenli Gelinler  Görücüye Çıktı
  • 02.09.2019
  • 878 kez okundu

Yasemin Mıstıkoğlu, kendisi gibi, evlilik sebebiyle şehrimize göç eden kadınlardan bazılarının hikayelerini “Trenli Gelinler” adlı bir kitabında topladı, tanıtım ise Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri’nde yapıldı.

Aslen Ankaralı olup, gazetecilik yıllarında Hatay eski Milletvekili Levent Mıstıkoğlu ile evlenerek Antakya’ya yerleşen Yasemin Mıstıkoğlu, “Trenli Gelinler” adlı bir kitabının tanıtımını, Arsuz’da bu yıl 13. kez düzenlenen Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri’nde yaptı.
Bu kitap ile birlikte toplam 4 kitabın tanıtımının yapıldığı etkinlikte konuşan, Prof.Dr. İskender Sayek, bir ay süre ile devam eden ve her yıl daha da zenginleşen programların iki amacı olduğunu belirtti. Sayek, ilk amacın ve en önemlisinin, Arsuz halkının ya da bir vesile ile Arsuz’a gelenlerin sağlık bilgileri ile donatılması, kültür etkinlikleri ile zenginleştirilmesi, diğer amacın da, bu etkinliklerden elde edilen gelir ile Arsuz’lu olup eğitim desteğine ihtiyacı olan çocuklara verilen burs olduğunu söyledi.
Tanıtımda söz alan Yasemin Mıstıkoğlu da, gelirinin bir kısmının Füsun Sayek Sağlık ve Eğitim Derneği Eğitim Fonu’na aktarılacağı kitabın çalışmasına 2013 yılında başladığını belirterek, şöyle konuştu:
“Şehre yerleştiğim yıl 2004 senesi itibariyle, benim gibi evlenerek gelen kadınların çokluğu dikkatimi çekti. Ayrıca bu kadınlar, çok farklı olan Antakya yaşantı kültürüne de pekala alışmışlardı. Kitapta, benim hikayemle birlikte 24 röportaj var. Neden bu şehir? Ve hiç bilmediğimiz bu şehirde yaşamayı nasıl becerdik ya da becerebildik mi? Bize neden Trenliler diyorlar? Hepsini naçizane yazmaya çalıştım. Umarım beğenilir.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ