Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Tribün olayını yeniden gündeme taşıdı:

Tribün olayını yeniden gündeme taşıdı:
  • 26.02.2019
  • 568 kez okundu

Hikmet Çinçin iyi niyetli değil!

Hatayspor Yönetim Kurulu’nun, iki hafta önceki Hatayspor-Adana Demirspor maçında tribünde yaşanan olaylar üzerine yaptığı açıklamasında, olaya neden olan kişinin Hikmet Çinçin olduğu kaydedildi ve bu kişinin olayda iyi niyetli olmadığının, yaptıklarıyla ve kamera kayıtlarıyla ortada olduğuna vurgu yapıldı.
Hatayspor Yönetim Kurulu’nun “Kamuoyuna Duyuru” başlıklı açıklaması şöyle:
“Değerli sporseverler… 16.02.2019 tarihinde Antakya Atatürk Stadyumu’nda oynanan Hatayspor-Adana Demirspor müsabakasında cereyan eden tatsız olayla ilgili yaptığımız kamuoyu bilgilendirmesine konu olan kişilerin kamuoyunu yanlış bilgilendirme gayretleri sebebiyle aşağıdaki açıklamayı yapma gereği hasıl olmuştur.
Söz konusu karşılaşmada, Adana Demirspor’un golü sonrasında, VİP C tribününde oturan bir Adana Demirspor taraftarının abartılı el ve kol hareketleriyle sevinmesine Hataysporlu taraftarlarımız tepki göstermişlerdir. Olayın büyümesini, görevli güvenlik görevlileri, yönetim kurulu üyelerimizden Mithat Baklacı ve Başkan Vekilimiz Aydın Toksöz, anında müdahale ile engellemişlerdir. Ancak Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, sebebi anlaşılmayacak şekilde, yatışan ve sonlanan olaya müdahale etmiş ve Adana Demirspor’lu taraftarı protokol tribününe almak istemiştir. Bunun kurallara aykırı olduğunu söyleyen Hatayspor’lu yöneticilerimize, ahlaka mugayir, kabul edilemeyecek sözler söylemiş ve fiziksel müdahalede bulunmuştur. Yöneticilerimizin ve güvenlik güçlerinin görevini yapmasına ise engel olmuştur. ATSO Başkanının bu anlaşılmaz tavır ve davranışları sonucunda, VİP tribününde arbede yaşanmıştır. ATSO Başkanı, bu tavır ve davranışlarını maç çıkışında da devam ettirmiştir. Bu tür davranışlarıyla maalesef Hatayspor’umuzun başarılı gündeminin üstünü örtmeye çalışmıştır. Kendisini mağdur göstermeye çalışan açıklamalarıyla, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin’in iyi niyetli olmadığını, tanık ifadeleri ve kamera kayıtları göstermektedir. Konu, yargıya taşınmıştır. Yönetim Kurulumuz da gerekli çalışmaları hassasiyetle yürütmektedir.
Hatayspor Yönetim Kurulu olarak, saygıdeğer camiamızın odaklandığı Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası hedefine engel olmaktan öteye gitmeyen bu tür söylem ve davranışları, söz konusu kişi ve kurumlara yakıştıramadığımızı ifade etmek isteriz. Unutulmamalı ki; Hatayspor’umuzun büyük hedefleri ve ulaşacağı başarılar, küçük kişisel hesaplardan daha üstündür. Hatayspor Yönetim Kurulu olarak, Hataysporumuz’un cefakar taraftarlarına her zaman ve her konuda şeffaf bilgilendirmeleri yapmaya devam edeceğimizi bildiririz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ