Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

Trofimov’un ‘Hatay’ın Rüzgarı’

Trofimov’un ‘Hatay’ın Rüzgarı’
  • 09.01.2018
  • 1.033 kez okundu

İste Rüzgarı İle Birleşti

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı öğretim görevlileri ve öğrencilerinden oluşan Klasik Müzik Orkestrası, Hataylılara muhteşem bir Yeni Yıl Konseri sundu.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı’nda okuyan ve çalışan öğrenci ve öğretim görevlilerinden oluşan Filarmoni Orkestrası, Öğretim Görevlisi Valentin TROFİMOV şefliğinde dinleyicilere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. Konsere katılan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Tosyalı, Ekinciler Holding Yönetim Kurulu Üyesi Recep Ekinci, akademik ve idari personel, öğrenciler ve toplumun her kesiminden dinleyiciler unutulmaz bir müzik gecesi yaşadılar. İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi ve Orkestra Şefi Valentin Trofimov’un bestelediği ‘Hatay’ın Rüzgârı’ adlı eser ise büyük ilgi gördü ve beğenildi.
-DÜNYA TURNESİ-
Ortaya konan performansa işaret eden Rektör Dereli ise geleceğe dair önemli bir mesaj verdi:
“Bu gece, burada; eğer İSTE’rsek, Bolero eserinde belirtildiği gibi, uyum içinde çalışan bir takım olursak, bir olursak, beraber olursak, birbirimizi desteklersek neler yapabileceğimizi gördük. Burada ‘Filarmoni Orkestrası’ olmaz dediler. Ama biz başladık, çalıştık ve hamdolsun başardık. Tabii, Orkestrayı sizlerin desteği ile daha da büyütmeye ve geliştirmeye çalışacağız. Yakında turnelere çıkmayı ve bu değerleri Türkiye ile dünya ile de paylaşmayı planlıyoruz.” -Tamer Yazar-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ