Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Tuhafiyeciler bile “kırtasiyeciliğe” soyunuyor

Tuhafiyeciler bile “kırtasiyeciliğe” soyunuyor
  • 11.09.2018
  • 971 kez okundu

Özal, AVM ve marketler yerine, esnafın desteklenmesinin önemine vurgu yaptı

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar Özal, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının eğitim camiasına, velilere ve öğrencilere hayırlı olması temennisini dile getirdi ve kamuoyuna duyuruda bulundu.
Her şeyde olduğu gibi maalesef kırtasiye ürünlerinde de dışa bağımlı olduğumuzu belirten Özal, açıklamasında şunlara yer verdi: “A4 kağıdını bile üretemez olduk. Yeni eğitim ve öğretim yılının yaklaşmasıyla okul hazırlıklarına başlayan anne babalar kırtasiye masrafların-
an endişeli. Döviz kurlarındaki ani yükselişleri ve neredeyse tüm kırtasiye ürünlerinin ithal olması geçen seneye göre fiyatların yüzde 100’e kadar zamanlanma-sına sebep oldu. Döviz kurlarındaki ani yükselişlerinden en çok etkilenen sektörlerden olan kırtasiye sektöründe ki harcamalar anne babaların bütçesini zorlayacak.”

Denetimler yapılmıyor …

Kırtasiyecilerin, veliler kadar fiyatlardan şikâyetçi olduğunu söyleyen Özal, AVM ve marketlerin gizli zamlar yaptıklarını, aldatıcı reklamlar ve fiyatlarla müşteriyi çekme gayreti içinde olduklarını belirtti ve “Velilere sesleniyorum bu durumda da yine size en uygun fiyatları kırtasiyeciniz sunacaktır. AVM’lere, marketlere değil kendi esnafımıza, sanatkârımıza, tüccarımıza destek vermeliyiz. Kırtasiyeci esnafımız bir yıldır bu günleri beklemektedir. Ama bakıyoruz ki tuhafiyeciler hatta kuyumcular bile bu günlerde kırtasiyeciliğe soyunuyorlar. Bunun üzerine marketler ve AVM’lerin ilgisi de eklenince haksız durumlarla karşılaşıyoruz.
Esnaf odaları, özellikle belediye denetimlerde bulunmalı. Yıl boyunca öğrenci ve velilerin yanında olan kırtasiyeciler mağdur oluyorlar. Marketler de ucuz, Çin menşeli ürünleri büyük reklamlarla pazarlıyor. Denetimler yapılmıyor. Çocuklarımızı adeta kendi ellerimizle öldürüyoruz” dedi.
Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ