Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Tüm Desteğimiz

Tüm Desteğimiz
  • 24.11.2017
  • 979 kez okundu

‘Kadınlar İçin’

Hazırladıkları ‘Hünerli Eller Hünerli Kadınlar’ Projesi için konuşan Türk Kadınlar Birliği İskenderun Şube Başkanı Canan Gencer, “Proje kapsamında pastacılık ve aşçılık kursları verilecek. Kursa katılan bayanlarımıza iş imkanı, iş kurma imkanı ve istihdam sağlanacak” dedi.

Türk Kadınlar Birliği İskenderun Şubesi üyeleri, Sosyal Destek (SODES) 2017 yılı Projesi kapsamında hazırladığı ‘Hünerli Eller Hünerli Kadınlar’ Projesi’ne ortak olan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ile Hatay Kadın Girişimciler Kurulu’na teşekkür ziyaretinde bulundu. Hayata geçecek proje kapsamında, katılımcı kadınlara iş imkanı da sunulacak.
Proje hakkında bilgi vermek için İTSO’yu ziyaret eden Türk Kadınlar Birliği İskenderun Şube Başkanı Canan Gencer; İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yeşim Ugutmen ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bu kapsamda bir araya geldi.
-4 AY SÜRECEK-
Türk Kadınlar Birliği İskenderun Şubesi tarafından hazırlanan ‘Hünerli Eller Hünerli Kadınlar’ Projesi hakkında bilgi veren Türk Kadınlar Birliği İskenderun Şube Başkanı Canan Gencer, “Proje kapsamında, bayanlarımıza 4 ay süre ile pastacılık ve aşçılık kursları verilecek. Kursa katılan bayanlarımıza iş imkanı, iş kurma imkanı ve istihdam sağlanacak. Etrafımızda bulunan bu tür girişimcilerimiz bizlere müracaat edebilir. Amacımız, bayanlarımızı iş hayatına kazandırmak ve meslek sahibi olmalarına yardımcı olmaktır. İnşallah projemiz amacına ulaşır. Proje ortağı olarak sizlerle birlikte çalışarak, daha verimli hizmetler yapacağımıza inanıyorum ve desteklerinizden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.
-DESTEĞİMİZ SİZLERLE-
İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da yaptığı konuşmada, Türk Kadınlar Birliği ile birlikte yürütülecek ortak projede yer almaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, ”Bayanlarımıza yönelik yeni iş imkanı ve istihdamın oluşması için her zaman elimizden gelen desteği sağlıyoruz” diye konuştu.
-AİLE BÜTÇESİNE KATKI-
TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yeşim Ugutmen de proje ortağı olarak elbirliği ile çalışmak istediklerini belirterek şunları söyledi:
“Kadınların istihdamında, iş hayatına atılmalarında ve meslek sahibi olmaları için her zaman çaba sarf ediyoruz. İskenderun’da bayanlarımıza yönelik başlatılan ‘Hünerli Eller Hünerli Kadınlar’ Projesi ile beraber bayanlara iş imkanı sağlanması yanı sıra, bayanlarımızın aile bütçelerine katkıda bulunacak olması, yaşadığımız şu süreçte ekonomiye de canlılık kazandıracağı inancındayız. Projenin, şehrimiz ve bayanlarımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.  -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ