Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Tümsekler Birleşmiş!

Tümsekler Birleşmiş!
  • 09.11.2019
  • 771 kez okundu

Peki, Bu Bir Rampa mı?

Vakıf İşhanı hemen yanından eski Antakya’nın içlerine uzanan yolun hemen giriş kısmına eklenen ‘hidrolik bariyer’ düzeneği, planlama hatası yüzünden zeminden yukarıda kalınca, ister istemez ortaya en doğalından bir rampa çıktı, ama… O rampa da istenen standardı sağlayamadı! Sorunumuz ne? Denetim mi?

“Düşünce güzel, ama uygulamada kötüyüz! Bu da bunun karşılığı” diyen bir vatandaşın işaret ettiği noktada duran son belediye çalışması, eski Antakya’nın içlerine akan trafiğin araç kalabalığını kontrol etmek için düşünülen, ‘hidrolik bariyer’ düzeneğine dair.
Bir gün önce, yolun her iki tarafına karşılıklı olarak konan, ama zemin seviyesi iyi hesaplanmadan konumlandırılan ‘bariyer’ düzeneğinin yarattığı ‘gülümseten’ durum, bu defa iki tümsek arasını kapatma telaşı ile yapılan ‘rampa’ çalışması ile tamamlanmış! Ancak yapılan rampada da alt dolgu istendiği ve beklendiği gibi yapılmayınca, yürüyenleri zorlayan ve hatta sendeleten bir ‘düzenek’ yaratılmış.
Vatandaşın şikâyetine neden olan durum için konuşan bir esnaf, şunları söyledi:
“Eski haliyle bıraksalardı, durum, girişin her iki tarafında ‘tümsekler’ şeklinde olacaktı. Sanırım buna dair yapılan haberin ardından, iki tümseği birleştirip, ortaya ‘klasik’ bir rampa çıkartmak istemişler! İstedikleri ise olmamış ya da yapılamamış! Her yapılan da bir diğerinden kötü bir hal almış! Şimdi yapılan rampa da, aslına bakarsanız, garip olmuş! Eğri büğrü, kendi içinde çökmeleri, tümsekleri olan… Sanırım bir iki gün içinde gelip yine kazarlar burayı. Ama geleceklerse de, bir mühendis ya da teknik bilgisi olan biriyle gelsinler. Yoksa bu ‘yap-bozların’ sonu gelmez! Zaten asıl garip olanı da şu ki… Sen zaten otomatik bir engelleyici düzenek kuruyorsun. O zaman bu Arnavut kaldırımı taşından yaptığın ‘doğal’ rampa’ ne oluyor?”-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ