Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

Turizm Rehberleri Buluşması

Turizm Rehberleri Buluşması
  • 09.01.2020
  • 533 kez okundu

Gündem; “Expo 2021 Hatay”

İlimizdeki turizm rehberleri, önceki gün Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş ile kahvaltı ortamında bir araya geldi Toplantının, “Expo 2021 Hatay” gündemli olduğu kaydedildi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 7 Ocak Salı günü Hatay Gastronomi Evi’nde turizm rehberleri ile bir araya geldi. Gastronomi Evi’nde, Hatay’ın yöresel lezzetleriyle hazırlanan kahvaltı etkinliğine; Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Antakya Halk Eğitim Müdürü Sabri Tazeaslan ve HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ülkü Tecimen de eşlik etti.
Hatay’ın turizmine emek veren rehberler, Hatay Gastronomi Evi’nin, kentin sahip olduğu gastronomi kültürünün hem tanıtılmasında hem de gelecek nesillere aktarılmasında büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayarak, Gastronomi Evi’nin turizme kazandırılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Gastronomi Evi’nin restorasyonundan işletmesine, emeği geçenlere teşekkür eden turizm rehberleri, eski Antakya’daki başka yapıların da farklı konseptlerle restore edilerek şehrin tanıtımına katkı sağlamasının faydalı olacağını ifade ettiler.
Buradaki konuşmasında, dünyanın en büyük organizasyonlardan biri olan EXPO 2021’in Hatay için büyük bir kazanım olduğunun altını çizen Başkan Savaş, Hatay’da iki ayrı noktada inşaatın başladığını bildirdi.
ÇALIŞANLARA SERTİFİKA
Hatay’a gelen yerli ve yabancı turistleri, Hatay’ın misafirperver üslubu ile ağırlayan Hatay Gastronomi Evi çalışanları, kendilerini mesleki anlamda geliştirecek çeşitli kurslara da katılım sağlıyor. İletişim, psikoloji ve etkili sunum tekniklerini içeren “Servis Eğitimi” kursunu bu kapsamda başarıyla tamamlayan çalışanlara, kahvaltının ardından düzenlenen törenle belgeleri takdim edildi. Gastronomi Evi’nin güler yüzlü personeli, ödüllerini; HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Antakya Halk Eğitim Müdürü Sabri Tazeaslan ve HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ülkü Tecimen’in elinden aldı.
Toplu anı fotoğrafı çekiminin ardından, etkinlik sona erdi. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ