Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Turizm Rehberlerinin izlenimleri sonrası mesajları anlamlı:

Turizm Rehberlerinin izlenimleri sonrası mesajları anlamlı:
  • 07.02.2018
  • 608 kez okundu

Hatay; Huzurlu, Gezilecek, Görülecek Bir Yer…

Geçtiğimiz hafta sonunda Hatay’a gelen bir grup turizm rehberi, gezi ve ziyaretleri ardından yaptıkları değerlendirmelerinde, Hatay’ı çok beğendiklerini, İl’de huzurun hakim olduğunu, savaşın etkisi bulunmadığını kaydetti ve “Hatay, huzurlu görülecek gezilecek bir yer” tespitinde bulundu.
Hatay Turizm Derneği Başkan Sabahattin Nacioğlu, turizm rehberleriyle özel olarak ilgilendi ve müdürlüğünü üstlendiği Harbiye Boğaziçi Grand Tesisleri’nde ağırladı.
Türkiye’nin değişik illerinden şehrimize gelen rehber adayları, Hatay ilimizdeki gezilerini tamamlayarak başka bir İl’e gittiler. Turizm Derneği Başkanı Nacioğlu, konuklarını ağırlama ve uğurlama ardından, misafirlerinin şu tespitlerini paylaştı:
“Hatay ili; tarihi bakımından, gastronomi bakımından ve misafirperverlik bakımından dünyanın ve Türkiye’nin en hoşgörü ilidir. Dışarıda yansıtılan haberler açıkçası bizleri korkutmadı değil, ama gelip gördüğümüzde, herhangi bir sorunla karşılaşmadığımız gibi, gayet tüm tarihi mekânları huzurla gezdiğimizi söylemek isteriz. Hatay için söylenen hoşgörü ve mozaik şehri az bile söylenmiş. Bu İl’de yaşayan halkın yabancılara yaklaşımları, yardımseverliği ve yüzlerindeki tebessümleri tüm dünyaya örnek olmalıdır. Bizler, yarın öbür gün rehber olduğumuzda, Hatay ilinizi daha güzel ve daha iyi şekilde tanıtacağımızı bilmenizi isteriz.
Buradan, tüm turizm sektörüne ve meslektaşlarımıza şunu belirtmek isteriz ki, Hatay ilinde herhangi bir sorun bulunmamaktadır.
Mehmetçiklerimiz, Afrindeki Zeytin Dalı Harekatı’nda, teröristleri sınırımızdan göndermek üzere operasyon yapmaktadırlar. Burada sanki savaş varmış gibi algı yapılması kabul edilemez. Bu ilde yaşayan halk, gözümüzle gördüğümüz gibi, işyerlerini her gün açmakta ve yaşantılarına eskisi gibi devam etmektedir. Sadece şehir merkezinde gördüğümüz ve bundan mutluluk duyduğumuz şey birçok din temsilcisi, esnaf, taşıma araçları ay yıldızlı bayrakları asmışlar ve Mehmetçiklerimize hem destek hem de dualar etmektedirler. Bu olay bizleri de duygulandırdı.
Bu vatan hepimizin. Burada huzurlu ve mutluluk içerisinde yaşam sağlamamız için teröristleri ve destekçilerini kınamalıyız. Hatay Turizm Derneği Başkanı olarak, bizler de ülkemizin tanıtımında rol üstlenmek üzere yol almış rehber adaylarımızı ilimizde misafir etmekten mutluluk duyduk. İlerde rehberlerimizin hepsi Türkiye’nin birer fahri tanıtım elçileri olacaklardır. Hepsini gönülden kutluyorum. Hatay ilimize gelmek isteyen tüm vatandaşlarımız korkmasınlar. Berlin, Amsterdam, Tokyo, Washington ne kadar güvenli ise Hatay o kadar güvenlidir.”  -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ