Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Türk Exımbank ihracatçılarla buluştu

Türk Exımbank ihracatçılarla buluştu
  • 19.05.2017
  • 1.050 kez okundu

Türk Eximbank ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri işbirliği ile düzenlenen “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank Kredileri” Semineri’nde, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Hatay’dan Mersin’e ihracatçılarla buluştu.

Hatay, Mersin ve diğer illerden gelen ihracatçılar adına konuşan ve Eximbank kredilerinin ihracatçının can simidi olduğunu belirten Akdeniz İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Zeki Kıvanç, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım’a bölge ihracatçıları adına teşekkür etti. Mersin’de düzenlenen “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank Kredileri” Semineri’nde konuşan Kıvanç, “Bölgemizin ihracatını mutlaka yukarılara taşımalıyız” dedi.
Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı, Hataylı İşadamı Ali Kavak da toplantıya katılan isimler arasında yer aldı.
-İLK ELDEN CEVAPLAR-
İhracatın Finansmanında Türk Eximbank Kredileri, Uluslararası Krediler ve Eximbank Sigortaları konularının aktarılmasıyla devam eden seminer, soru cevap bölümüyle ihracatçılarımıza, sorunlarına doğrudan ve en yetkili ağızdan cevap bulma fırsatı sağladı.
-HEDEF İLK SIRA-
Türk Eximbank’ın, ihracata verilen katkı sıralamasında Güney Kore’den sonra ikinci sırada yer aldığını belirten Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde hedeflerinin 1. sıraya yükselmek olduğunu vurguladı.
İhracatçılara destek vermeyi artırarak sürdüreceklerini dile getiren Yıldırım, ihracatçılara orta ve uzun vadeli kaynak kullandırabilmek için uluslararası fonlardan ve piyasalardan yararlandıklarını söyledi. AKİB üyesi ihracatçılarla daha çok çalışmak istediklerini dile getiren Yıldırım, “Bu toplantı sayesinde daha fazla ihracatçımıza ulaşacağımıza inanıyoruz” dedi.
Yıldırım, konuşmasına, ihracatçılar için ihracat öncesi, satış sonu ve sonrasını kapsayan 28 farklı programları olduğunu aktararak devam etti ve 12 ilde ihracatçıların hizmetinde olduklarını vurguladı.
Yıldırım, 2017’nin “İhracatta Atılım Yılı” olduğunu da belirterek, “Türk Eximbank olarak çalışmalarımızla ihracatın büyümesine her geçen yıl daha fazla katkıda bulunuyoruz, hedefimiz ihracata sağladığımız desteği artırarak 40 milyon dolara çıkartmak” dedi. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ