Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Türk Eximbank’ın son desteği

Türk Eximbank’ın son desteği
  • 26.03.2019
  • Türk Eximbank’ın son desteği için yorumlar kapalı
  • 2.639 kez okundu

Kadın İhracatçılar İçin

İskenderun İrtibat Ofisi’ni Ocak 2019’da açan ve Hataylı ihracatçılarla daha yakından çalışmaya başlayan Türk Eximbank, kadın girişimciler için 200 Milyon dolar kaynak ayırdı.

Hatay ve farklı illerde hizmete açtığı irtibat ofisleriyle, ihracatçılarla daha yakından çalışma hedefinde olan Türk Eximbank’ın son projesi, ‘kadın girişimciler’ başlığında. Konuya ilişkin konuşan Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, banka olarak “Kadın Girişimcilere Özel İhracat Kredisi” programını devreye aldıklarını belirterek, aynı çalışmayı genç girişimci ihracatçılar için de planladıklarını söyledi.
Türk Eximbank’ın önceliğinin, daha çok ihracatçıyla çalışmak, daha uygun maliyetlerle finansman sağlamak ve sektöre yeni ürünler sunmak olduğuna değinen Yıldırım, şunları kaydetti:
“Bunların yanında KOBİ’lere öncelik verdik. 2019’da hepsinin yanına kadın girişimcilerimizi de ekledik. Dünya Kadınlar Günü’nde takdim ettik bunu. Orada önemli bir potansiyel olduğunu gördük. İlk anlaşmayı QNB Finansbank ile yaptık. Kadın girişimcilerimiz için 200 milyon dolar ve buna ilave 100 milyon liralık bir kaynak ayırdık. Aynı anlaşmayı diğer banklarla da yapabileceğimizi söyledik. Bu sene önemli sayıda kadın girişimcimizi mevcut portföyümüze eklemek istiyoruz. Sene sonunda ihracatçı portföyümüzün 12 bin 500’e ulaşması hedefinde kadın girişimcilerimizin önemli payı olacak.”
Kadın ihracatçı girişimciler paketinden sonra yeni hazırlıklar içinde olduklarına da işaret eden Yıldırım, “Aynı çalışmayı gençler için de düşünüyoruz” diye konuştu. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ