Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

Türk Kadınlar Birliği Kongre Yaptı

Türk Kadınlar Birliği Kongre Yaptı
  • 02.03.2018
  • 1.552 kez okundu

Başkan Yeniden Nesime Yüksel Melek

Öncülüğünü Atatürk’ün 1924 yılında yaptığı Türk Kadınlar Birliği, yıllardır ilimizde özveriyle devam ettikleri faaliyetlerine dün gerçekleştirdikleri Olağan Kongre ile devam etti. 1954 yılında ilk başkan İffet Göçmen öncülüğünde faaliyetlerine başlayan Türk Kadınlar Birliği Antakya Şubesi, Başkan Nesime Yüksel Melek ve Yönetim Kurulu üyelerinin titiz çalışmalarıyla kentimizin aktif kurumlarından biri konumunda.
Dün sabah saat 11.00 de Antakya Kadınlar Kulübü Lokali’nde bir araya gelen Türk Kadınlar Birliği Antakya Şubesi üyeleri, öncelikle faaliyet raporu ve denetleme kurulu raporlarını oylayıp onayladı. Divan başkanlığını Perihan Seferoğlu’nun yaptığı Kongre’de, Başkan Nesime Yüksel Melek, bugüne kadar birliğe destekte bulunan tüm üyelere teşekkür etti.
132 üyesi bulunan birliğin Genel Merkez nezdinde alınan karar gereği dokuz olan asil üye sayısı yediye düşürüldü. Gerçekleşen seçimde, yeni Yönetim Kurulu asil üyeleri şu isimlerden oluştu: Nesime Yüksel Melek, Nesrin Cancı, Perihan Seferoğlu, Suna Berber, Seher Kalaycıoğlu, Betül Aydan Atahan, Gülsen Rüstemoğlu.
Başkan Nesime Yüksel Melek, bugüne kadar birlik faaliyetlerine önemli katkılar sunduğunu ifade ettiği bazı üyeler yanı sıra, Gazetemiz Antakya’ya da bir teşekkür belgesi sundu. Türk Kadınlar Birliği Antakya Şubesi Başkanı Nesime Yüksel Melek’ten Gazetemiz adına teşekkür belgesini, Gazetemiz ortaklarından Sinan Seyfittinoğlu aldı. -Selvi Günay-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ