Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Türk Sağlık Sen’den “Ebeler Haftası” Mesajı:

Türk Sağlık Sen’den “Ebeler Haftası” Mesajı:
  • 25.04.2018
  • 573 kez okundu

Yıpranma Payı Unutulmasın…

Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Sağlık Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin, sağlık çalışanlarına hakları olduğunu savunduğu yıpranma payının verilmesi, döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması, şiddetin sonlandırılması ve tüm çalışanların kadrolu olması gibi temel taleplerinin yerine getirilmesini istedi. “Ebeler Haftası” mesajında, bu haklı isteklerin ısrarla görmezden gelindiği bir süreçte Ebeler Haftası’nın kutlanmakta olduğunu belirten Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Hayrettin Şahin, şunları söyledi:
“Sağlık çalışanları için bu sıraladıklarımız, talepten öte, geç kalmış haklardır. Bu haklarının verilerek, çalışma ortam ve şartlarının iyileştirilmesi elzemdir. Çünkü tüm sağlık çalışanları tükenmişlik sendromu ile karşı karşıyadır.
Bugün, ebe arkadaşlarımız, yoğun bir iş temposu altında hizmet vermektedirler. Kadın ve doğum hastaneleri başta olmak üzere, anne ve bebek sağlığı hizmetinde yoğun bir gayret sarf etmekte ve aşırı bir iş yüküne maruz kalmaktadırlar.
2017 yılında ülkemizde 1 milyon 309 bin bebek dünyaya gelmiştir. Hamilelik ve annelik süreçleri de değerlendirildiğinde, ebelerimizin nasıl bir yoğun çalışma temposu içinde oldukları ortadadır. Talebimiz açıktır. Biz sadece, çalışanların haklarının verilmesini istiyoruz. Kimseden bir lütuf beklemiyoruz. Sağlık çalışanları için sorunların çözüldüğü ve taleplerinin yerine getirildiği bir sürecin başlamasını istiyoruz. Bu anlamda, içinde yıpranma payının da olacağı ifade edilen Torba Yasa’nın, sağlık çalışanlarının taleplerinin karşılandığı ve sorunlarının çözümünün yer aldığı düzenlemeleri barındıran bir şekilde hayata geçmesini istiyoruz. Biz bu sürecin en yakın takipçisi olarak, sağlık çalışanları adına cesurca mücadelemizi sürdüreceğiz. Sözlerin takipçisi, yapılacak düzenlemelere çalışanlar adına katılma gayreti içinde olacağız. Siyasi iradeden beklentimiz, sorunların çözümü adına Ebeler Haftası’nda ilk adımları atmalarıdır. Yurdun dört bir yanında görev yapan 52 bin 456 ebe arkadaşımızın sesine kulak verilmelidir. Bu düşüncelerle, fedakârlık gerektiren mesleğin cefakar çalışanları olan tüm ebe arkadaşlarımızın 21-28 Nisan Ebeler Haftası’nı kutluyor, çalışma hayatlarında kolaylıklar ve güzel yarınlar diliyoruz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ