Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Türk Sağlık Sen’e göre;

Türk Sağlık Sen’e göre;
  • 09.10.2018
  • 510 kez okundu

Kamuda ayrımcılık, baskı ve kayırma devam ediyor…

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, kamuda liyakat konusunda bir kaç cılız örnek dışında bir şey göremediklerini kaydederek, “Kamuda ayrımcılık, adam kayırma ve baskılar devam ediyor” açıklamasında bulundu.
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen İl Başkanı Hayrettin Şahin, Türkiye Kamu-Sen olarak, Türkiye’nin yaşadığı zorlu süreçte milli birlik ve beraberlik adına çok çilelere katlandıklarını, sabrettiklerini, fakat memleketi yönetenlerin ısrarla birlik ve beraberlik vurgusu yapmasına rağmen, kamuda halen ayrımcılık, baskı, adam kayırmacılık ve liyakati es geçme gibi uygulamaların sürdüğüne tanık olduklarının altını çizdi ve şöyle devam etti:
“Kamuda bu ihanete bir son verilmesi gerekir. Siyasetten beklentimiz, kamudaki ayrımcılığa ve adam kayırmacılığa bir son vermesidir. Mademki bu trende hepimiz varız, hepimiz de bu devletin çalışanıyız, öyleyse kamu da eşitlik ve liyakat ilkelerine göre dizayn edilmelidir. Tüm memurların ek göstergeleri yükseltilmeli. Eşitlikle ilgili en önemli düzenlemelerden biri de, tüm kamu çalışanların ek göstergelerinin yükseltilmesi olacaktır.” -Adil Yeşildağ-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ