Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

Türkiye dışında koca Dünya, Afrika ve Uzakdoğu var!

Türkiye dışında koca Dünya,  Afrika ve Uzakdoğu var!
  • 22.06.2017
  • 980 kez okundu

Rektör, yeni mezunlara iş için özel sektörü önerdi:

MKÜ’de Sanat ve Tasarım Yüksekokulu’nu bitiren yeni mezun gençlere düzenlenen diploma töreni sırasında hitap eden Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya, mezuniyetin ardından iş için kamu kapılarını çalma yerine özel sektöre girme, girişimci ruhla yeni iş kurma önerilerinde bulundu.
-DÜNYA’YA AÇILIN-
Rektör Kaya, yeni mezunlara, “Kendi işinizi kendiniz yapın, devlet kapısını ve KPSS’yi beklemeyin, girişimci ruha sahip olun. Bu memleketin gelişmesi için girişimci gençlere ihtiyaç var. Sadece bu ülke sınırları içinde değil, ülkemiz dışında da koca bir dünya var, bu dünyaya açılın. Afrika var, Uzakdoğu var. Mutlaka açılmanız gerekiyor” dedi. MkÜ Sanat ve Tasarım Meslek Yüksekokulu 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Rek-tör Prof. Dr. Hasan Kaya ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kı-lınç, Prof. Dr. Veysel Eren ve Prof. Dr. Yusuf Önlen’in katılımıyla Sanat ve Tasarım Meslek Yüksekokulu bahçesinde düzenlendi.
-YARINLARA HAZIRLAR-
Sanat ve Tasarım Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Atmaca, velilere seslenirken, “Bin bir emekle zorlukla büyüttüğünüz evlatlarınızı bizlere emanet ettiniz. Bizler, evlatlarınız, değerli akademik ve idari kadrolarımızla şekillendirdik, eğittik, bilgilerle donatıp yarınlara hazırladık” dedi.
Konuşmaların ardından kepler havaya fırlatıldı, diplomalar dağıtıldı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ