Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

“Türkiye için zor yıllar…!”

Fatih Ertürk
Fatih Ertürk
  • 30.10.2019
  • 795 kez okundu

Öncelikle memleketimin gazetesi “Antakya Gazetesi”’nde bir süre ara vermek zorunda kaldığım yazılarıma yeniden başlayacağımı size duyurmak istiyorum. Hem genel hem de yerel anlamda yorum ve analizlerim artık bu gazetede olacak.

Başlıkta okuduğunuz gibi gerçekten ülkem için yakın gelecekte yazılacak olan kısa tarihte bugünler için özel bir sayfa açılacağını düşünüyorum. Yağmalanmış,kurumları yerle bir edilmiş,ülkenin ulusal güvenliğinden önce; ülkedeki kirli siyasetçilerin yasa dışı servetlerinin sorgulanmasını önleyecek ulusal boyutta ödünlerin konuşulduğu hızla karanlığa doğru sürüklenen bir ülke.

2011 yılında emperyalizmin iki büyük ülkesi Amerika ve Rusya’nın kepçesini daldırdığı bir ülke olan Suriye ve ardından romantik Siyasal İslamcıların ve orantısız bir zekaya sahip Müslüman Kardeşler uzantılarının; “Ama o Alevi” diyerek doğrudan yakılıp yıkılmasına göz yumdukları Esad ve Şam yönetiminin tarihe geçecek ağır trajedisi.

Bir anda bu trajedinin 1 milyon insanın canına mal olan yıkılmış bir ülkenin kalıntılarından “kukla” ve emperyalizmin “bez bebeği” bir Kürdistan hazırlığı.Ve bu kukla koridor devleti yıkacağı iddiasıyla Suriye’ye önce Özgür Suriye Ordusu ve ardından Suriye Milli Ordusu adıyla “Selefi” cihatçıların yapay bir şeriat devleti kurmak niyetiyle Türkiye tarafından doldurulması. Bu cihatçı güçlerin Suriye’de Türkiye adına sivil halkın da arasında bulunduğu bazı kişilere suikastlere kadar giden karmaşık bir hareketler silsilesi.

Çökmüş bir ekonomi,sadece adı kalmış aslında askıya alınmış bir meclis,tarikatlar arasında paylaşılmış bir yargı; onbaşılar düzeyine çekilmiş; işlevsiz, etkisiz,ulusal güvenlik endişesinden önce kişisel beka endişesini ön plana almış generallerden oluşan dağıtılmış ve onuru kırılmış bir ordu.

Bu tabloya gözlerini kapayan,ülkesinin avuçlarının arasından kayıp gitmesini görmeyen ya da görmek istemeyen blok bir seçmen kitlesi. Satılmış,yalaka.yandaş,yalancı bir medya.Ve o medyanın başında halkın değerlerini umarsızca yağmalayan,haksız ve haram zenginliğini utanmadan yurt dışına taşıyan bu büyük ulusun “Brütüsleri” gibi hançerini hiç durmadan demokrasiye ve ulusal egemenliğe sallayan medya patronları.

Herşeyi kendisinden ibaret olarak gören ve sayan,liyakat yerine sadakati esas alan, “küçük olsun ama sadece benim olsun” bakışından bir türlü kopamayan, iktidar olmayı ve büyümeyi “ya partiyi elimden alırlarsa” diye sürekli erteleyen ve engelleyen muhalefet partileri.

Ne demiştik;
“Türkiye için zor yıllar…!”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ