Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Türkiye İkinciliği

Türkiye İkinciliği
  • 26.05.2017
  • 1.931 kez okundu

Hatay Fen Lisesi, Samsun’da düzenlenen Ulusal Bilim Kampı Proje Yarışması’nda ödül kazandı

Fen Liseli 3 öğrenci, “Alternatif Yakıtlı İçten Yanmalı Taşıt Motoru” üretti…

Hatay Fen Lisesi öğrencileri; Hüsamettin Gündüzoğlu, Murat Altun ve Ozan Önal, ürettikleri “Alternatif Yakıtlı İçten Yanmalı Motor” Projesi ile geçtiğimiz günlerde Samsun’da düzenlenen ”Ulusal Bilim Kampı Projesi” yarışmasında Türkiye ikinciliği ödülünü kazandı. Yaratıcı buluşları ile dikkati çeken okulun başarılı 3 öğrencisi, “Hüsamettin Gündüzoğlu, Murat Altun ve Ozan Önal” ile Öğretmenleri Züver Yaprak ve Ünal Yıldırım’a, Samsun’daki törende “Türkiye İkinciliği” ödülü verildi. Elde edilen başarıya ilişkin konuşan Hatay Fen Lisesi Müdürü Ali Uyma, Hatay Fen Lisesi olarak her yıl gerçekleştirilen YGS ve LYS sınavlarında ‘2015, 2016 ve 2017’ yıllarında il birincilikleri ve Türkiye birinciliğinin yanında bilimsel projelere de imza atarak, teknolojik gelişmelere duyarlı ve ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmaya yönelik çalışmalar yapan nesiller yetiştirerek ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamayı hedeflediklerini bildirdi.
Bilimsel Proje Yarışması’nda Türkiye ikincisi olmalarının bunun en iyi göstergesi olduğunun altını çizen Okul Müdürü Ali Yayma şunları söyledi:
“Okulumuz Bilim Kurulu, bu ve benzeri projelerin hayata geçirilmesi ile bir bilim kültürü oluşturmanın yanında, ülkemiz adına geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi hedef haline getirmiştir. Okul Yönetimi, öğretmen kadromuz ve öğrencilerimizle ‘biz’ mantığı ve aidiyet duygusuyla Hatay Fen Lisesi kimliğini bir marka haline getirmenin mutluluğunu yaşamaktayız. ‘Geleceğin Başladığı Yer’ sloganımızın ve ‘Mutlu Öğretmen, Mutlu Öğrenci’ ilkesinin karşılık bulması bizi gelecek adına umutlandırmakta ve daha çok çalışmaya sevk etmektedir. Bu vesileyle, Ulusal Bilim Kampı Proje Yarışması’nda elde edilen Türkiye 2.’liğinde emeği geçen Öğretmenlerim Züver Yaprak, Ünal Yıldırım ve öğrencilerim Hüsamettin Gündüzoğlu, Murat Altun ve Ozan Önal’ı yürekten kutluyor, okulum ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum.” -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ