Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Türkiye O’nu Konuşuyor

Türkiye O’nu Konuşuyor
  • 11.05.2019
  • 19.759 kez okundu

O, Hataylı, Samandağlı

Berkay Gezgin, 16 yaşında bir lise öğrencisi.
16 Nisan günü, Ekrem İmamoğlu’nun Bakırköy mitingi sırasında seçim otobüsüne yanaşıp, “Ekrem abi, her şey çok güzel olacak abi” diyerek, Ekrem İmamoğlu’na belki de ikinci kez seçimi kazandıracak sloganın mucidi Berkay Gezgin, Hataylı, Samandağlı bir hemşerimiz. Samandağ Zezaniye Mahallesi’nde oturan Süleyman Gezgin’in oğlu, Fevzi Fırıncıoğulları’nın torunu.
Ekrem İmamoğlu’nun “Her şey çok güzel olacak” sloganını bulan hemşerimiz lise öğrencisi Berkay, Ekrem İmamoğlu ile ilgili duygularını paylaşırken, “Umut görüyorum, çalışma görüyorum, boş vaatler vermediğini görüyorum. Onu izlediğim zaman görüyorum. Yapacak mı? Yapacak” dedi.
Yenilenecek 23 Haziran seçimi öncesinde, Ekrem İmamoğlu’nun seçim otobüsüne yanaşan Berkay, ‘Ekrem abi, her şey çok güzel olacak, Ekrem abi’ demişti. İmamoğlu, Berkay’a, “Aynen. Aferin sana delikanlı… Her şey çok güzel olacak. Çocuğa bak… ‘Her şey çok güzel olacak’ diyor. Bu çocukların önünü açsak, bu gençler dağları deler. Bu inanç yeter bize” karşılığını vermişti.
Berkay ile yapılan söyleşiyi sosyal medya hesabından paylaşan İmamoğlu, “İstanbul’un çocukları, cesur yürekli gençleri için çok çalışacağız. Sevgili Berkay gibi parlak zihinli gençlerimizi vatanımızda tutacak şartları oluşturmak en büyük gayretimiz olacak” ifadesine yer verdi.
Cumhuriyet Gazetesi’ne konuşan, hemşerimiz lise öğrencisi Berkay Gezgin, Ekrem İmamoğlu ile karşılaşmasını anlatırken, “Kendisi başa gelse her şey çok güzel olacak. Onunla miting alanına karşılaşmadım. Ancak otobüsle giderken peşinden çok koştum. Bakırköy’den İncirlik’e kadar bayağı yürümüşüm. Sırf onu görebilmek, onunla konuşabilmek için… Nitekim otobüste gördüğümde; heyecan, sevinç, mutluluk ve umudu bir arada yaşadım. ‘Her şey çok güzel olacak’ sözü bir anda içimden çıktı. Çünkü onda umut görüyorum. Emek veriyor, uğraşıyor, boş vaatler vermiyor. Onu izlediğim zaman görüyorum. Yapacak mı? Evet yapacak. O bize umut veriyor. Ben, yurt dışında okumayı istiyordum. Şimdi bu fikrimden vazgeçtim. Yaşıtım gençler de gitmesin. Kendisi başa gelirse her şey çok güzel olacak. Onun bendeki imajı umut oldu” şeklinde konuştu.
“Her şey çok güzel olacak” sloganının mucidi Hataylı Samandağlı Berkay Gezgin’in yurt dışında okuma sevdasını duyan İstanbul BŞB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ise, “İstanbul’un çocukları, cesur yürekli gençleri için çok çalışacağız. Sevgili Berkay gibi parlak zihinli gençlerimizi vatanımızda tutacak şartları oluşturmak en büyük gayretimiz olacak” açıklaması yaptı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ