Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Türkiye’nin 81 İl’inden çocuklar Arsuz İzci Kampı için Hatay’a geldi:

Türkiye’nin 81 İl’inden çocuklar  Arsuz İzci Kampı için Hatay’a geldi:
  • 11.07.2018
  • 1.353 kez okundu

“Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizi Öğreniyorum, Dini Musiki” eğitimi verildi

Hatay Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü çalışmaları kapsamında ilimize geçtiğimiz ay içinde gelen 300 çocuğa dini eğitim seminerleri verildi.
Diyanet İşleri Başkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ortak organizasyonu ile Arsuz İlçesi Uluçınar Kampı’nda, Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuk evlerinde kalan yaklaşık 300 çocuk için bir kamp düzenlendi. Kampta, ülkemizin çeşitli illerinden gelen 13 Aile ve Dini Rehberlik Bürosu vaizi tarafından Kur’an-ı Kerim, Değerler Eğitimi, Peygamberimi Öğreniyorum, Dini Musiki gibi alanlarda eğitim verildi. Bir hafta boyunca devam eden kampın son günü kapanış programı düzenlendi.
Programa; İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İl Müftü Yardımcısı Nazife Sağlamoğlu ve İskenderun Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Oğuzhan Kılınç katıldı. Programda, kampa katılan öğrenciler tarafından ilahiler söylendi, şiirler okundu, dualar yapıldı ve çeşitli gösteriler sunuldu. Program, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nun öğrencilere hediye takdimini müteakip hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.
-Adil Yeşildağ-

 

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ