Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Türkiye’nin Geleceği Kazansın

Türkiye’nin Geleceği Kazansın
  • 20.06.2019
  • 316 kez okundu

Başkan Savaş İstanbul’da hemşerileri ile bir araya geldi, yaklaşan seçimi değerlendirdi

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yaklaşan 23 Haziran İstanbul seçimleri öncesi, Hatay Dernekler Federasyonu organizesinde İstanbul’daki hemşerileri ile bir araya geldi, birlik ve beraberlik çerçevesinde, her şeyin çok güzel olacağını ve geleceğe umutla baktığını ifade etti.
Gerçekleştirilen programa; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul MV. Prof.Dr. Fethi Açıkel, Hatay Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekillerinden İsmet Tokdemir ile Mehmet Güzelmansur, İyi Parti Eskişehir Milletvekili Aslan Kabukçuoğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Hatay Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Yılmazer, Küçükçekmece il ve ilçe yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.
Toplantı sonrası görüşlerini bildiren Başkan Savaş, “UNESCO Kreatif Şehirler toplantısına gitmiştik.180 civarında şehrin UNESCO tarafından kreatif şehir seçildiği bir atmosferde 26 tane de gastronomi şehri vardı. Bu 26 şehrin sonuncusu bizdik. Biz de Hatay’ı ve Türkiye’yi temsil ettik. Dünyanın süperliğinde olmak, dünya çapında önemli organizasyonların bir parçası olmak oldukça önemli. Bu hem Hatay hem ülkemiz açısından hem ticarete hem de turizme önemli katkı sağlayacak bir organizasyon 2017 ‘de 2 evladımız oldu. Önce 2021 Botanik EXPO’sunu yapmaya hak kazandık, ardından da UNESCO tarafından Gastronomi şehri ilan edildik. Şu anda Hatay savaşın izlerini silmek adına önemli bir gayret içerisinde. Turizm ve ticaret alanında da gittikçe artan bir trende sahibiz. Bu tür organizasyonlarda olmak Hatay’ın geleceğine katkı sağlamak demektir. Bu tür organizas-yonlarda olmaya devam edeceğiz. Demokrasi rüzgarını arttırmak ve demokrasiye katkı sağlamak için şu anda İstanbul’dayız. Son toplantımızı hemşerilerimiz ile Küçükçekme-ce’de yapmaktayız. 23 Haziran’daki seçim için buradayız. Biz diyoruz ki; şu bu değil Türkiye kazansın, Türkiye’nin geleceği kazansın. Ço-cuklarımız ve torunlarımız adına hepimiz çok daha umutlu olalım” dedi.
-Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ