Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,32 / Satış: 8,35
€ EURO → Alış: 9,88 / Satış: 9,92

Türkiye’nin gündemi; Kılıçdaroğlu’nun atleti değil;

Cemil Yıldız
Cemil Yıldız
  • 24.08.2017
  • 2.150 kez okundu

İşsizlik, Memur ve Emeklinin Açlığa, Sefalete Sürüklenmesi…

Ülke gündemi, son bir kaç gündür suni konularla meşgul ediliyor. TV kanalarında ve gazete sütunlarında şimdiden 2019 seçimleri dillendiriliyor, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tutuklanıp tutuklanmayacağı, ya da giydiği atleti konuşuluyor.

Ülke çok kritik iç ve dış süreçten geçerken, böylesi suni konularla meşgul edilirken, öte yandan ülkede resmi istatistiklere göre % 10’un üzerinde, yani 3 milyon 225 bin işsiz bulunuyor.

Gençlik ve özellikle üniversite mezunu işsiz oranı % 25’ler civarında. İşsizlik kötü, tehlikeli… Kalifiye, yani diplomalı işsizler daha tehlikeli.

Bir işe girebilme hayaliyle üniversite mezunu binlerce, on binlerce, yüzbinlerce genç kapı kapı dolaşıp iş arıyor. Diplomalı işsizlere iş olanağı sağlama, ülkenin en önemli meselesi olmalı iken, biz Kemal Kılıçdaroğlu’nun tutuklanıp tutuklanmayacağı ya da atleti ile ilgilenmekteyiz.

Daha iki gün önce Türkiye’de 2.5 milyon memuru ilgilendiren toplu sözleşmede memura 2018 yılı için totalde % 7,25 maaş zammı öngörüldüğü ülkemizde, memurun refah seviyesinin yükseltilmesi gündeme gelmeliyken, yazının başında ifade ettiğim gibi suni konularla ilgilenmek, fırsatları ve imkanları değerlendirmemek demektir.

Ülkede yüzbinlerce üniversite mezunu işsiz var.

Türkiye’nin iktidarıyla, muhalefetiyle, sanayici, işadamı, ticaret erbabı ve diğer ilgili kurumlarıyla öncelikli görevi bu işsizliği yok etmek ya da azaltmak olmalıdır.

İşsizlik minimize edilemediği takdirde sonuçlarının tehlikeli olacağı bilinmeli.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ