Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Türkiye’ye gelemediler

Türkiye’ye gelemediler
  • 29.05.2020
  • 217 kez okundu

Hataylı şoförlerin Yemen’den Suudi’ye geçişleri yine engellendi

Suudi Arabistan’dan Yemen’e yolcu taşımacılığı yapan firmalarda çalışan ve günlerdir Yemen’de sınırda bekletilen Türk şoförlerinin, Suudi Arabistan üzerinden yurda dönüş yapabilmeleri şeklindeki formül, yaşanan engelleme nedeniyle işlevsiz kaldı.
Gelişmeyi takip eden ve Türk tır şoförlerinin yurda gelmeleri için çalışan Milletvekili Mehmet Güzelmansur, süreçle ilgili önceki gün şu paylaşımı yaptı:
“Suudi Arabistan’dan Yemen’e yük taşımacılığı yapan Hataylı Türk şoförlerinin Yemen’den Suudi Arabistan’a geçişleri için yaptığım görüşmeler olumlu sonuçlanmıştı. Fakat Çarşamba sabahı saat 04:00’te, şoför arkadaşlarımızın geçişlerinin tekrar engellendiğini ve Yemen’de tampon bölgede zor şartlar altında bekletildiklerinin bilgisini aldım.
TBMM Dışişleri Komisyonu ve TBMM Yurtdışı Türkler Akraba Toplulukları Alt Komisyonu’nun bir üyesi olarak, Dışişleri Bakanlığı ve Yemen Büyükelçisi ile görüşerek, sabah saatlerinden bu yana ilgili kurumlarla temas halindeyim.
Türk şoförlerimizin Yemen’den Suudi Arabistan’a geçişleri şuanda yapılmaktadır. Geçişlerin sorunsuz tamamlanması için orada bulunan hemşehrilerimle de görüşüyorum. Hatay’a selam ve sevgilerini ilettiler.
Tüm şoförlerimizin geçişleri tamamlanana kadar konunun takipçisiyim.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ