Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,64 / Satış: 6,66
€ EURO → Alış: 7,27 / Satış: 7,30

Turunçlu-Akdeniz’de Gündem

Turunçlu-Akdeniz’de Gündem
  • 04.01.2020
  • 305 kez okundu

Arıtma Kokusu…

Defne ilçesi Turunçlu ile Akdeniz Mahallelerindek arıtma tesisinin taşınma sorunu gündemden düşmüyor. Defne ilçesinde sorunu gündemde tutmak ve ilgili, yetkili birimlerle görüşmek üzere bir platform oluşturuldu. Platformda, ilçenin önde gelen birçok ismi bulunuyor. Siyasi partiler, yerel yönetimler, mülki idare, basın ve STK’larla görüşme ziyaretlerini sürdüren Defne Arıtma Heyeti, son olarak HDP İl Yönetimi’ne ziyarette bulundu. Ziyarette, tek gündem maddesi olan arıtma tesisi sorunu masaya yatırıldı.
Çevreci Defne Arıtma Platformu, HDP Hatay İl Örgütü’nü ziyaretinde, Defne ilçesi Akdeniz Mahallesi’nde bulunan arıtma tesisinin Akdeniz, Turunçlu, Sümerler, Armutlu ve Aşağıokçular Mahallelerini de etkisi altına alarak yaydığı pis ve dayanılmaz kokuyla çok rahatsızlık verdiğini ifade etti. Platform üyeleri, uzun zamandır soruna çözüm bulunması için mücadele ettiklerini, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile görüştüklerini, fakat çözümden yana adım atılmadığını belirttiler.
HDP Hatay İl Örgütü Yöneticileri de ziyarette yaptıkları açıklamada, çevre ve halk sağlığı ile ilgili bütün çalışmaların destekçisi olacaklarını ifade ettiler. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ