Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

TV Programcısı Fatih Ertürk:

TV Programcısı Fatih Ertürk:
  • 10.05.2018
  • 7.863 kez okundu

Hatay’dan CHP Milletvekili Aday Adayı…

Türkiye’nin yakından tanıdığı ve sevdiği, Halk TV’de “Türkiye Nereye” programını yapan, “Türkiye Nereye” ve “Sicil” gibi toplam 4 kitabın yazarı olan Fatih Ertürk, Hatay’dan CHP Milletvekili aday adayı oldu. CHP’nin Milletvekili aday adayı Fatih Ertürk, gazetemizde köşe yazıları yazıyor.
FATİH ERTÜRK KİMDİR?
1962 yılında Hatay Antakya’da Dutdibi Mahallesi’nde doğan Fatih Ertürk, ilköğrenimini İstiklal ve Gazipaşa İlkokulu’nda, orta öğrenimini Antakya Merkez Ortaokulu’nda, lise öğrenimini Antakya Merkez Lisesi’nde yaptı. Çocukluk ve gençlik yılları Antakya Uzun Çarşı’da geçti. Eski Terziler Derneği Başkanı Terzi Ali Ertürk ve Hatay Türk Anneler Derneği Başkanı İsmet Ertürk’ün oğlu, Antakya Belediyesi Meclis üyesi CHP Grup Sözcüsü Haşim Ertürk’ün kardeşi olan Fatih Ertürk, Anneannesi tarafından Hatay Yayladağı Şenköy’lüdür. Aile olarak Kırıkhan’da rahmetli Şekerci Hamit’in akrabalarından olan Fatih Ertürk’ün Altınözü ve Reyhanlı’da akrabaları bulunmaktadır.
1986 yılında Ankara’da Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitiren Fatih Ertürk, sırasıyla Akajans, Yankı Dergisi, Türkiye Gazetesi, Milliyet Gazetesi, Star TV Ankara Temsilciliği ve Parlamento Müdürlüğü, Sabah Gazetesi köşe yazarlığı ve parlamento muhabirliği yapmıştır. Halk TV’de Parlamento temsilciliği, “Türkiye Nereye” program yapımcısı ve sunucusudur. Antakya Gazetesi’nde köşe yazarlığı da yapan ve Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi olan Fatih Ertürk; Parlamento Muhabirleri Derneği, Ankara Gazeteciler Cemiyeti, Çağdaş Gazeteciler Derneği üyesidir. Meslek yaşamında 4 ayrı ödülün sahibi olan Fatih Ertürk, son olarak ADD Ankara Yenimahalle Şubesi tarafından “Yılın Dürüst Gazetecisi” ödülünü aldı. Fatih Ertürk, evli ve Ali adlı bir çocuk babasıdır. – Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ