Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,53 / Satış: 6,56

TYP’den 2000 işçi alınacak

TYP’den 2000 işçi alınacak
  • 14.01.2019
  • 1.879 kez okundu

Başvuru bugün başlıyor

İŞ-KUR, okullar ve resmi kurumlardaki hizmetli ve işçi ihtiyacını karşılamak üzere, Hatay’da 6 ay süreli 2000 işçi alımı yapıyor. Hatay İŞ-KUR’un, kısa süre önce, TYP kapsamında alımını yaptığı işçi listelerinin AKP’lilerce hazırlanarak kuruma gönderildiği iddiaları sosyal medyada dolaşmış ve sadece AKP ile MHP yanlılarının işe alındığı öne sürülmüştü.

Hatay İŞ-KUR, ilimizde istihdamın korunmasına, geliştirilmesine, yaygınlaştırılmasına ve işsizliğin önlenmesi faaliyetlerine yardımcı olmak üzere 2000 işçi alımı yapacağını duyurdu. Alım için başvurular bugünden itibaren İŞ-KUR’a yapılabilecek. Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce (İŞKUR) uygulanan Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında kamu kurumlarında 6 ay süreli çalıştırılmak üzere 2000 (iki bin) kişinin istihdam edilmesi için çalışmalar başladı. İŞ-KUR İl Müdürü Ziya Yüksel ile kamu kurumları arasında protokoller de geçtiğimiz hafta imzalandı.
6 ay süreli 2000 işçi alımı için başvurular bugünden itibaren başlayacak ve 18 Ocak Cuma akşamına kadar devam edecek.
Programa, İŞKUR’a kayıtlı, 18 yaşını doldurmuş kadın adaylar ile 35 yaşından gün almış erkek adaylar başvuru yapabilecek. Adaylar, çalışmak istedikleri kamu kurumlarından yalnızca birisine başvuru yapacak olup, daha önceden İŞKUR veri tabanına kayıt yaptırmış olmanın, açılan bu TYP için yeterli sayılmayacağı kaydedildi. İŞ-KUR duyurusunda, “Adayların yeniden İl Müdürlüğümüze gelerek başvuru yapması gerekmektedir” denildi.
Bu arada, Hatay İŞ-KUR İl Müdürlüğü, kısa süre önce de TYP kapsamında işçi alımları yapmış, ancak sosyal medyada; alınanların torpilliler olduğu, AKP ve az da olsa MHP yanlılarının işe alındığı yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Hatay halkı, 2000 kadro için 10.000’in üzerinde bir başvuru olması beklenen İŞ-KUR’daki TYP’ye alımlarda eşitlik, hakkaniyet ve liyakat esasının kriter olmasını diliyor. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ