Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Üç Engelliye Tekerlekli Sandalye

Üç Engelliye Tekerlekli Sandalye
  • 13.02.2020
  • 108 kez okundu

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Hatay Temsilciliği, ilimiz Defne ilçesi Tavla Mahallesi’nde 3 engelliye tekerlekli sandalye temin etti. Derneğin Hatay Temsilciliği Başkanı Ali Kemal Turunç, yaptığı açıklamada, önceki gün Tavla Mahallesi Defne Evi’nde gerçekleştirilen törenle üç çocuğa akülü tekerlekli sandalye desteğinde bulunduklarının altını çizdi ve şu bilgiyi verdi:
“Bu desteğimizin oluşmasında emeği olan İyilik Paylaş Hareketi kurucularından ve ekip liderlerinden Şevin Ballıktaş’a, bağışçımız sevgili Seren Özgün Tunç Hanımefendi’ye, Umut Damlaları hareketi lideri Ayşe Dönmez’e, Tavla Muhtarı Acip Turunç’a, Muhtar Yardımcısı Besim Turunç’a, Defne Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi sahibi Hıdır Uzun’a, Sevgi Yaşam Rehabilitasyon Merkezi sahibi Şerafettin Sivri’ye, Odabaşı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Semir Köse’ye ve bu güzelliği bizlerle paylaşan, emek veren bütün güzel yürekli insanlara sonsuz teşekkürler.”
Sertaç Taşdelen ve Şevin Ballıktaş’ın kurduğu İyilik Paylaş Sosyal Bağış Platformu, kişilerin doğum günlerini paylaşarak, seçtikleri sivil toplum kuruluşu için bağış toplamalarını sağlıyor. İyiliği kolaylaştırmayı amaçladıkları girişimde son kampanya oluşturanlardan Seren Özgün Tunç da, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği için hediyelerini paylaştı. 3 akülü sandalye bağışı toplanan kampanyanın teslimleri, Hatay’da gerçekleşti ve engeller kaldırıldı. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ