Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,31 / Satış: 7,34
€ EURO → Alış: 8,65 / Satış: 8,69

Uçak Seferleri Yetersiz

Uçak Seferleri Yetersiz
  • 17.08.2019
  • 392 kez okundu

Hatay Havalimanı’na uçak seferleri yetersiz. Bayram öncesi, bayram ve sonrasında İstanbul gidiş-dönüş bileti yok, diğer güzergâhlarda ise bilet fiyatları çok yüksek.

Hatay Havalimanı’nı kullanarak havayolu ile seyahat etmek isteyenlerin sıkıntısı artarak sürüyor. Bayram öncesi, bayram sırasında ve bayram sonrasında, özellikle İstanbul’a bilet temin etmek neredeyse imkansız gibi. Diğer güzergâhlarda da bilet fiyatları diğer illere göre astronomik düzeyde yüksek. Hatay halkı, Hatay Havalimanı’na ve buradan başka şehirlere gerçekleşen uçak sefer sayılarının arttırılmasını ve yeni hatlar eklenmesini istiyor.
Hatay’da çok önemli bir sivil toplum kuruluşu başkanı, dün sabah şu paylaşımda bulundu:
“14-21 Ağustos Hatay-İstanbul biletlerinin tamamı tükenmiştir. İlginize teşekkürler Hatay. Maalesef uçuşlar yetersiz kalıyor. Hatay halkı ek sefer istiyor. Ek seferler istiyoruz! Kıbrıs 2 uçak ilave, Ankara 1 uçak ilave, İstanbul 2 uçak ilave, Antalya günlük uçuş, İzmir günlük uçuş, olmazsa olmazlarımız.”
Hatay halkı, THY yanı sıra özel uçak şirket-lerinin de Hatay gerçeğini göz ardı etmeden, ilimize ve ilimizden yurt içi ve yurtdışına seferlerini arttırmasını istiyor. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ