Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,75

Ücra Okula Destek

Ücra Okula Destek
  • 09.10.2019
  • 353 kez okundu

Toplum Gönüllüleri, topladıkları kitap, materyal ve gıda maddesi kolilerini Kırıkhan’ın en ücra okullarından birine götürerek, öğrencilere hediye etti.

Ali Nurlu’nun başkanlığını üstlendiği Toplum Gönüllüleri Derneği’nin üyeleri, kendi aralarında topladıkları çok miktarda eğitim materyali, gıda kolisi, bisiklet ve giyim eşyasını, Kırıkhan’daki Şehit Atilla Kurt Ortaokulu öğrencilerine hediye eti.
Kentin en ücra yerindeki okulun öğrencilerine hediye teslimi ile ilgili olarak, Toplum Gönüllüleri Derneği Başkanı Ali Nurlu’nun paylaşımı şöyle oldu:
“Orda bir köy var uzakta… Bir köy ortaokulu… Şehit Atilla Kurt Ortaokulu… Askerimiz, 1994 yılında yurt savunmasındayken, canı pahasına vatan toprağını savunurken Şehit düşüyor. Bugün, Dernek olarak, bu köy okulumuzdaki yüzlerce öğrencimize yetecek kadar giyim, ek yardımcı kaynak kitaplar, hikaye kitapları, şiir kitapları, romanlar, pet su şişeleri, simit, poğaça, çikolatalar ve üç adet bisiklet aldık. Türkiye Jimnastik Şampiyonu kızımız Yağmur Özdağ, hem jimnastik gösterisi yaparak yüzlerce çocuğumuzun gönlünü fethetti ve hem de onlara üç adet bisiklet hibe etti. Bu arada, hikaye kitabını okuyup öğretmenine anlatan öğrencilerimiz, teneffüslerde, bu bisikletlere binme hakkını kazanacak. Samandağ Royal Class Bayan Kuaförü kurumu da, bu çocuklarımıza çikolata almıştır.
Köy okulları sosyal sorumluluk projelerimiz, tüm hızıyla devam edecektir.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ