Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Uçuyoruz kemerlerinizi bağlamayı unutmayın

Fatih Ertürk
Fatih Ertürk
  • 18.05.2017
  • 1.121 kez okundu

Yaz yaklaştı festivaller ve şenlikler başladı.Ancak hiç kimsenin aklı ne yazık ki gönlünce eğlenmek ya da geleneklerini sürdürmek değil; herkes geleceğinden kaygılı ve çok endişeli.Kırklareli “Kakava Şenlikleri”‘ne bir konferans vermek üzere davetliyim.Burada Hatay’lı bir dost ve Antakya’lı bir yurtsever olarak karşılandım. Burada konumuz “Medya ve İktidar”.Allah kısmet ederse siz bu yazıyı okuduktan bir gün sonra ben bu konferansı yapmış olacağım.

Konumuz zor; isterseniz çok uzatmadan size bir kaç rakam vereyim. Yandaş medya ne yazık ki kamu kayaklarını sonuna kadar sömürmüş durumda.Küfür ve hakaret etmeye devam etmek,bu ülkenin yurtsever insanlarını hedef göstermek için özel olarak tasarlanan gazete sayfaları ve ekranlarına kamu kaynaklarından yandaş medyaya aktarılan para 1 milyar lirayı buldu (Sayıştay raporu).15 yılda başta kamu bankaları olmak üzere Çay-Kur gibi kamu kurumlarının yandaş medyanın sahibi holdinglere aktardığı para 5 milyar (Eski parayla 5 katrilyon) lira.

Örneğin kamu kurum ve ortaklıklarının (Halkbank,Vakıfbank,THY,Ziraat Bankası,Telekom,TOKİ vs) yandaş gazetelere (Sabah,Star,Yen’i Şafak,Güneş,Takvim vs) 1 yılda reklam adıyla aktardıkları kaynak 1 milyar 250 milyon TL. Peki örneğin SÖZCÜ gazetesinin yukarıda adı sayılan kamu kurumlarından aldığı reklam ne kadar; “0” lira.Yanlış duymadınız “0” lira.Siz yalnızca hazinenin ve kamu kurumlarının farelerce soyulup soğana çevrildiğini düşünüyorsunuz ama asıl soygun burada. Yoksa ; Referandum geçsin atladık,sıçradık uçtuk” derken etin kilosunun 55 TL olacağını işsiz sayısının 7 milyona dayandığını Türkiye’nin toplam dış borcunun 450 milyar dolara dayandığını, bunun faiz dahil 200 milyar dolarının bu yıl ödeneceğini nereden bilecektiniz.

Ha durum öyle değil derseniz yandaş medyanın şişmiş işkembelerinden size cevap hazır; “Görmüyormusunuz nasıl uçuyoruz kardeşim.Çok konuşma yazarım düşürürler seni”.
Hepinize hayırlı yolculuklar; bu tehlikeli ve bilinmez yollarda.
Kırklareli’den Sevgiler ve selamlar.
Memleketime iyi bakın lütfen…

Fatih Ertürk

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ