Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Uğur Mumcu Anması…

Uğur Mumcu Anması…
  • 22.01.2019
  • 974 kez okundu

Etkinliği Gürsel Fırat derledi, Organizatörü Mithat Kalaycıoğlu…

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Uğur Mumcu, ölümünün 26. Yıldönümünde, bugün Antakya’da düzenlenecek törenle anılıyor. Bugün saat 20.00’de, Antakya Stadyumu arkasındaki HATMEK’te düzenleneceği belirtilen Uğur Mumcu’yu anma etkinliğini Gürsel Fırat derledi.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) İl Temsilcisi Gazeteci Mithat Kalaycıoğlu organizasyonunda, Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) katkılarıyla gerçekleşecek Uğur Mumcu’yu anma etkinliğinde, Gürsel Fırat’ın derlediği, “Derviş” adlı, “Seni Anlatabilmek” olarak da bilinen şiirli-müzikli tiyatro sergilenecek.
Bugünkü etkinliğin ana teması olan “Seni Anlatabilmek Seni” (Derviş) adlı tiyatro oyunun içeriği şöyle:
“Seni Anlatabilmek Seni adını da taşıyan oyunda; özü ve sözü bir olan, yol gösterici ve ışık kaynağı ‘Bir Bilge Derviş’in gözüyle dünyaya bakılıyor ve onun yüreğinden yükselen şiirler, ağıtlar, türküler ve destanların yanı sıra Yunus, Emre, Mevlana, Pir Sultan, Nazım Hikmet, Cahit Külebi, Hasan Hüseyin, Ahmet Arif, Aziz Nesin, Orhan Veli gibi şairlerin şiirleri eşliğinde Anadolu insanının Mustafa Kemal’e bir derviş postuyla gidişi anlatıyor.”
Bugün, Antakya HATMEK’te ücretsiz olarak düzenlenecek Uğur Mumcu’ya anma etkinliğine dileyen herkesin katılabileceği duyuruldu. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ