Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

UKOME aylık toplantısı yapıldı

UKOME aylık toplantısı yapıldı
  • 24.06.2019
  • 670 kez okundu

Samandağ minübüs-dolmuşçulara garaj yasağı kalktı…

Kısa adı UKOME olan Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi aylık kurul toplantısında, Samandağ ilçesinden gelen kooperatiflerin Antakya minibüs garajına girme zorunluğunun kaldırılması oybirliği ile kabul edildi.
UKOME toplantısı, geçtiğimiz hafta sonunda, HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirildi. HBB Genel Sekreteri Nihat Tazeaslan başkanlığında; HBB Genel Sekreter Yardımcısı Şevki Serin, Ulaşım Dairesi Başkanı M. İkbal Polat ve diğer kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, gündem maddeleri görüşülerek oylamaya sunuldu.
Toplantıda öne çıkan maddeler arasında, Samandağ ilçesinden gelen kooperatiflerin Antakya minibüs garajına girme zorunluğu kaldırılması oybirliği ile kabul edildi. 14.08.2018 tarihli UKOME kurul kararında belirlenen ve ‘Kamera, Kayıt ve Araç Takip Sistemi Şartnamesi’ kapsamında oluşturulan okul servis araçlarında uygulanacak olan araç kamera sayısındaki değişiklik ise oybirliği ile kabul edildi. Ayrıca, Hatay ili genelinde meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının azaltılabilmesi, sorunlara kısa sürede çözüm bulunması ve alınması gereken trafik tedbirleri kapsamında, Dörtyol ilçesi ile Erzin ilçesi arasındaki eski Erzin Yolu ve Altınçağ ile Kuzuculu yolu olan güzergâhının muhtelif noktalarında gerekli görülen trafik düzenlemelerinin yapılmasına da oybirliği ile karar verildi.
İl geneli toplu taşıma ve ulaşımın iyileştirilmesine yönelik gerçekleştirilen toplantıda, 30 ana gündem ve 7 ek gündem olmak üzere toplamda 37 madde görüşüldü. Toplantıda 27 madde kabul, 7 madde ret ve 3 madde de alt komisyona havale edilmesi yününde karara bağlandı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ