Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,44
€ EURO → Alış: 10,00 / Satış: 10,04

UKOME, Ekim ayı kurul toplantısını gerçekleştirdi …

UKOME, Ekim ayı kurul toplantısını gerçekleştirdi …
  • 16.10.2018
  • 1.232 kez okundu

Antakya ve Defne’de cep taksi uygulaması …

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) komisyonu aylık kurul toplantısı HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirildi.
HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden başkanlığında, HBB Ulaşım Dairesi Başkanı M. İkbal Polat ve diğer kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda; gündem maddeleri arasında yer alan cep taksi konusu dikkat çekti.
Antakya ve Defne ilçelerinde vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda çalışmalar başlatan HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı, bölgenin 12 noktasında cep taksi noktaları belirleyerek, bu noktalarda taksi esnaflarının çalışması önerisini sundu. Kura ile hak kazanan esnafa 1 yıl süreyle belirlenen noktada çalışma izin belgesinin Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleneceğini de aktaran yetkililer, bu projeyi UKOME kuruluna sunarak, oy birliğiyle karara bağlandı.
Toplantıda, kentte faaliyet gösteren toplu taşıma araçlarına yönelik plaka izin belgesinden, araç talebine, yol güzergah belirlemeden, çalışma izin belgesine kadar bir çok konu görüşülerek kurul üyeleri tarafından şoför esnafının sorunlarına çözüm üretildi.
İl geneli toplu taşıma ve ulaşımın iyileştirilmesine yönelik 13 ana gündem maddesi ve 7 ek gündem maddelerinin görüşüldüğü 2018 yılı Ekim ayı UKOME Kurul toplantısında, maddeler oylanarak 18 madde “kabul”, 2 madde “alt komisyona havale” yönünde oylamayla karara bağlandı. Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ