Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,29 / Satış: 7,32

Ukome Kararları

Ukome Kararları
  • 22.03.2019
  • Ukome Kararları için yorumlar kapalı
  • 282 kez okundu

Arsuz’da taksi durağı, Antakya-Serinyol ulaşım dönüşümünde tarih ertelemesi…

Kısa adı UKOME olan Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin komisyon aylık kurul toplantısı, HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda 19 Mart Salı günü gerçekleştirildi.
HBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık başkanlığında, Ulaşım Dairesi Başkanı M. İkbal Polat ve diğer kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, gündem maddeleri görüşülerek oylamaya sunuldu.
Toplantı kapsamında, Arsuz ilçesinde ticari taksi işletmesi bulunmaması ve ilçenin turizm kapasitesi göz önünde bulundurulduğunda, burada oluşan ticari taksi ihtiyacının karşılanması adına taksi durak noktaları belirlenmesi Kurul üyelerine sunuldu.
Dikkat çeken maddelerden bir diğeri ise, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne verilen yasal yetki ve sorumluluk çerçevesinde, toplu taşımacılığın düzenlenmesi ve rehabilite edilmesi amacıyla yapılmakta olan Üniversite-Serinyol Bölgesi Toplu Taşıma Araçları Dönüşüm İşlemleri, belirlenen tarihten ileri bir tarihe ertelenerek, UKOME Kurul üyeleri tarafından oy birliğiyle karara bağlandı.
İl geneli toplu taşıma ve ulaşımın iyileştirilmesine yönelik 17 ana gündem maddesi ve 3 ek gündem maddesinin görüşüldüğü 2019 yılı Mart ayı UKOME Kurul toplantısında, maddeler oylanarak; 15 madde “kabul”, 4 madde “alt komisyona havale”, 1 madde ise “ret” yönünde karara bağlandı.-Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ