Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Ukome kararları

Ukome kararları
  • 22.06.2017
  • 1.819 kez okundu

C ve S Plakalı dolmuşlara ÖZEL İZİN BELGESİ ile yeni TEK YÖN ve KASİS montesi…

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi Komisyonu’nun (UKOME) aylık kurul toplantısı HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirildi. HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden başkanlığında ve diğer kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Hatay’da toplu taşımacılık yapan kooperatiflerin hisse devir durumu ve personel taşımacılığı yapan C plaka araçların güzergah ve çalışma izin belgesinin düzenlenmesi talebi gündem maddelerinde ilk sırada yer aldı. S ve C plaka grubunda yer alan taşıma araçlarının özel izin belgesinin düzenlemesi talebi ise oy birliğiyle kabul edildi.
HBB UKOME Komisyonu’nun gerçekleştirdiği toplantıda, ilçelerde belirlenen mevkilerdeki toplu taşıma adına eksik görülen durakların yer belirlenmelerinin yapılması ve ardından yolcuların bekleme alanı olan durakların arttırılması konusu görüşüldü. Bazı ana yolların çevresindeki özel durumlardan dolayı oluşan sıkıntılara çözüm olarak alternatif yolların üretilmesi maddesi görüşülürken, bazı bölgelerde trafik ve can güvenliği açısından belirli noktaların geçici süreliğine trafiğe kapatılması kararı alındı.
Toplantıda gündeme getirilen bir diğer konu ise, aşırı hızın önlenebilmesi amacıyla belirlenen alanlarda kasis yapım çalışmalarının gerçekleştirilmesi oldu. Vatandaşların can ve mal kaybına sebebiyet vermesine önlem olarak yerleştirilen kasislerin özellikle okul bölgelerinde arttırılması gerektiğine vurgu yapıldı.
İl geneli toplu taşıma ve ulaşımın iyileştirilmesine yönelik 23 ana gündem maddesi ve 1 ek gündem maddelerinin görüşüldüğü 2017 yılı Haziran ayı UKOME Kurul Toplantısı’nda, maddeler oylanarak, 19 madde “kabul” ve 5 madde de “alt komisyona havale” yönünde karara bağlandı.

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ