Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,57 / Satış: 6,59
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,23

UKOME kurul toplantısı gerçekleştirildi

UKOME kurul toplantısı gerçekleştirildi
  • 22.11.2019
  • 601 kez okundu

Gündem maddeleri görüşüldü

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) komisyonu aylık kurul toplantısı, HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirildi.
HBB Genel Sekreter Yardımcısı İhsan Çakar başkanlığında ve diğer kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek oylamaya sunuldu.
Toplantının öne çıkan maddelerinden, Antakya ilçesinde trafik akışı tek yön olan muhtelif caddelerde yapılması planlanan trafik düzenlemeleri konusu kurul üyelerine sunuldu. Gündüz Caddesi’nin Armutlu Kavşağı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar olan güzergahta, Adnan Menderes Caddesi’nin Cumhuriyet Meydanı’ndan Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Antakya Kültür Merkezi Kavşağı’na kadar olan güzergahta, İbrahim Karaoğlan Caddesi’nin Adnan Menderes Caddesi’nden Cumhuriyet Caddesi’ne kadar olan güzergahta trafik akışının tek yön olarak değiştirilmesi talebi komisyon üyelerince olumlu yönde onaylandı.
Dikkat çeken maddelerden bir diğeri ise, Antakya ve Yayladağı ilçesinin okul ve park alanlarının çevresinde can ve mal güvenliğinin sağlanması adına hız kesici kasis yerleştirilmesi konusu UKOME kurul üyeleri tarafından oy birliğiyle karara bağlandı.
İl geneli toplu taşıma ve ulaşımın iyileştirilmesine yönelik 27 ana gündem ve 3 ek gündem maddesinin görüşüldüğü 2019 yılı Kasım ayı UKOME kurul toplantısında, maddeler oylanarak 25 madde “kabul”, 4 madde “alt komisyona havale” 1 madde “ret” yönünde oylamayla karara bağlandı. Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ