Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,66 / Satış: 7,69
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

UKUD Kongre yaptı

UKUD Kongre yaptı
  • 01.01.2020
  • 489 kez okundu

Adnan Taş Yeniden Başkan

Kısa adı UKUD olan Uluslararası Kültürler Derneği’nin ikinci Olağan Genel Kurulu yapıldı ve başkanlığa Adnan Taş yeniden seçildi.

Kuruluş hedefleri arasında, Hatay’ın ve Türkiye’nin kültür, sanat, tarih ve turizm alanında tanıtılması için araştırma faaliyetlerini sürdürmek olan Uluslararası Kültürler Derneği, geçtiğimiz hafta sonu 2’nci Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen kongre sonrasında, tek liste ile gidilen seçimde, mevcut Başkan Adnan Taş yeniden güven tazeleyerek başkanlığa seçildi.
UKUD’a yeniden başkan seçilen Adnan Taş, Genel Kurul’da şunları söyledi:
“Ülkemizin kültürünü, sanatını, tarihini, turizmini sosyo-ekonomik tüm değerlerinin ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtım çalışmalarını yapmak, ülkemiz kentleri ile diğer ülke kentleri arasında kardeş şehirciliğin çalışmalarını yapmak, kültürel alanda uluslararası projeler hazırlamak ve ortak olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Derneğimiz, bu amaç kapsamında, gerek değişim programları çerçevesinde kentimize gelen öğrenci ve heyetlere, gerekse yurtdışına çıkan öğrenci ve heyetlerimize hiçbir çıkar gütmeden destek olmuştur, olmaya devam edecektir.
Derneğimizin kuruluş aşamasından bugüne kadar bizlerden hiçbir desteğini esirgemeyen başta Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş olmak üzere, şehrimizin tüm ileri gelenlerine de ayrıca teşekkür ediyorum. Yarın karşılayacağımız yeni yılın tüm ülkemiz coğrafyasında yaşayan insanlarımıza sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini diliyor, bizlere güvenerek bu görevi yeniden veren UKUD üyelerine teşekkür ediyorum.”
UKUD’un, Adnan Taş başkanlığında oluşan Yönetim Kurulu’nda şu isimler bulunuyor:
Mehmet Çaparali, Necmettin Çolak, Hasibe Özkaya, Rüştü Mullaoğlu, Gülden Çiçek ve Sedat Mansuroğlu.
-Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ