Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Umut Çocukları Hayat’a Katıldı

Umut Çocukları Hayat’a Katıldı
  • 07.12.2019
  • 530 kez okundu

Engelli bireylerin topluma adaptasyonu konusunda attığı adımlarla dikkati çeken, Umut Damlaları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Merkez Market ile ortak bir etkinlik gerçekleştirdi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliklerine bir ‘umut halkası’ daha ekledi.

Toplumsal hayata katılma konusunda çeşitli problemlerle karşılaşan engelli bireyler, eğitim gördükleri merkezler kanalıyla, ihtiyaçları olan sosyal entegrasyonun kapısını sonuna kadar aralama fırsatı da buluyor. Bunun son örneği, Umut Damlaları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Merkez Market arasında, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleşen uygulama oldu. Yapılan son çalışmada, Merkez’de eğitim gören gençler, Merkez Market içinde, bir süreliğine de olsa ‘çalışma’ fırsatı buldu, çalışma hayatı içerisinde yer almayı deneyimledi.
Konuya ilişkin kısa bir değerlendirme yapan, Umut Damlaları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğretmenlerinden Hatice Arslandağ, şunları söyledi:
“Sosyal Entegrasyon projemizin halkası olan Merkez Market, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, Primemall Avm Şubesi’nde özel gereksinimli bireyleri ağırladı. Gençler, farklı reyonlarda görevlendirildi. Müşterilerle yakından ilgilendi. Üstün performans gösteren gençler, Şube Personel ve Müdürünün takdirini toplayarak, keyifli bir zaman geçirdi. Emeği geçen Merkez Market yöneticilerine, gençlerle bizzat yakından ilgilenen Gül Demet Hanım’a ve mağaza çalışanlarına teşekkür ediyoruz.”
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ