Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,29 / Satış: 7,32

Umut

Türkan Barutçu Wisho
Türkan Barutçu Wisho
  • 07.10.2017
  • 16.519 kez okundu

Gökyüzünün maviliği, çiçeklerin renk cünbüşü ve çocukların cıvıldaşan seslerine karışan kuş sesleri, azaptaki ruhunuzu adeta “ azat” eder. Değil mi? Yarınımıza; bir parmak bal çalma misali, umut olur…

Ülkemizde gerek turizmin zayıflaması, gerekse ekonominin de değer kaybetmesi ve yaşam koşullarının her geçen gün daha da zor bir hal alması, yarınımıza olan inancımızda gözle görülür oranda “ endişe” yaratmaktadır. Akıl almaz oyunlarla oluşturulan terör olayları , bu KAOSU dirençli bir karmaşaya sokmaktadır. – Burası Türkiye ne yapalım?… dememeliyiz.

Alışmayalım, alışmamalıyız! Birbirimizin hak ve hukukuna sahip çıktıkça, yarınımıza olan umudumuz yavaş yavaş bizlere daha çok güç ve kuvvet kazandırarak, toplumsal değerlerimizle beraber iyi bir İVME kazandıracaktır, inanıyorum. Her karanlık tünelin ucundaki ışık misali… bir ulusun “ şah damarı” konumundaki turizm; uluslar arası düzeyde, güven ilkesine dayanarak rayına oturtulması halinde, ekonomik güce “güç” katan bu sektörle beraber ülkemizin rahat bir soluk alacağına inanıyorum. Orman yangınlarında heba olan onca hektarlık alanların yerlerine “ çevre koruma dernekleri” tarafından ve sivil toplum kuruluşlarının duyarlılığı ile tekrar yeşillendirilerek bu toprakların rahat bir nefes alacağına inanıyorum.

Ve en önemlisi , bencilliğimizden arınarak- Bana ne? Demeden bu toplumun her ferdi – Başka Türkiye Yok! İnancıyla hareket ederek, üstüne düşeni fazlasıyla yapmakla yükümlüdür. Zor zamanlarımızda bizleri çalışmaya iten pozitif güç yarına olan inancımızdır, umuttur!

Bu kutsal topraklarda; bu vatanın kuruluşu için her karışında atalarımızın kanı bulunmaktadır. Alevisi, sunnisi, çerkezi, lazı, hepsi. Dış güçlerin kötü emeli bu topraklarda gerçekleşmeyecek; milli birlik ve beraberlik ruhumuz var oldukça asla tahakkuk etmeyecektir! Zafer bayramınız ve Kurban bayramınız kutlu olsun.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ