Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Üniversite öğrencileri için

Üniversite öğrencileri için
  • 31.01.2019
  • 615 kez okundu

Bu Proje önemli bir fırsat

TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Yeşim Ugutmen, “TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Turkcell işbirliğiyle başlatılan Geleceği Yazan Kadınlar Projesi, Hatay’ın da dahil olduğu 21 ilde yürütülecek” dedi, çağrısı ise üniversite öğrencileri için oldu.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Turkcell işbirliğinde başlatılan ‘Geleceği Yazan Kadınlar Projesi’ konusunda İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’yi makamında ziyaret ederek bilgi veren TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Yeşim Ugutmen, başvuru süresinin 22 Şubat tarihine uzatıldığını söyledi. Ugutmen, Proje’nin, üniversite öğrencileri için de önemli bir fırsat olduğuna vurgu yaptı ve şunları söyledi:
“Projenin amacı; kadınları yazılım konusunda eğiterek, mobil uygulamalar geliştirmelerine destek olmak, kadınların bu alanlardaki istihdam kapasitesini ve girişimciliğini arttırmak. TOBB Hatay Kadın Girişimciler İcra Komitesi olarak, şehrimizde eğitim öğretime devam eden üniversite öğrencileri için de bu Proje’nin önemli bir fırsat olduğunu düşündük ve sizlerle bu projeyi paylaşmak istedik.”
Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Proje’nin teknik ve teknolojik olduğunu, bölge insanı için yeni fırsatlar oluşturabileceğine vurgu yaparak, üniversite olarak bu konuda destek verme adına bir çalışma başlatabileceklerini belirtti.
Proje kapsamında; Hatay, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Konya, Kütahya, Mardin, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Tekirdağ ve Trabzon’da yüz yüze eğitimler verilecek. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ