Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Üniversite Sanayi İşbirliğinde

Üniversite Sanayi İşbirliğinde
  • 02.04.2021
  • 244 kez okundu

İSTE’den saha ziyaretleri…

Rektör Depci: “Ülkemizi hep birlikte ileri taşımak isteyen tüm personelimizle, her zaman üreticinin yanındayız. İSTE olarak, bölge ve ülke sanayisinin desteklenmesi için var gücümüzle sahada olacağız.”

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci ile İSTE Rektör Yardımcısı, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, Üniversite Sanayi İşbirliği kapsamında, İSTE Akademisyenleriyle birlikte AYGAZ Dörtyol Tesis Müdürlüğü yetkilileri ve AYGAZ AR-GE Merkezi Yöneticileriyle, AYGAZ Dörtyol Tesisleri’nde bir araya geldi.
Ziyarette, AYGAZ Terminal Müdürlüğü ve AYGAZ İstanbul AR-GE Genel Müdürlüğü Temsilcileri ile bir araya gelinerek, belirlenen 4 Ar-Ge Projesi ve diğer işbirlikleri değerlendirildi, çalışma algoritması oluşturuldu. Kısa bir süre önce başlayan, AYGAZ’ın İSTE’den talep ettiği dört alanda proje geliştirilmesi için de AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarına devam edilmesi kararı alındı.
AYGAZ-Dörtyol Terminal Müdürlüğü’nde yapılan toplantıya; İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, Teknoloji Transfer Ofisi ve Teknopark İSTE Genel Müdürü Doç. Dr. Levent Cenk Kumruoğlu, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yakup Kutlu, Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yunus Eroğlu, Makina Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Hasan Hüseyin Bilgiç, Mekatronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Hakan Demir ile AYGAZ Dörtyol ve AYGAZ AR-GE Merkezinden Terminal Müdürü Devrim Günen, AYGAZ AR-GE Müdürü Emrah İşbilen, Makine Mühendisi Ali Kanmaz, Ar-Ge Merkezi Yöneticisi Burak Yaman, Ar-Ge Sorumlusu Mesut Fanman katıldı.
-4 PROJE-
Yapılan toplantıda 4 proje başlığı değerlendirilirken, muhtemel mühendislik ve teknolojik çözüm yöntemleri tartışıldı. Toplantıya katılım gösteren heyet tarafından önerilen çözümler büyük ilgi gördü ve işbirliği çalışmalarının artarak devam etmesi konusunda ortak bir karara varıldı.
Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Depci, “Ülkemizi hep birlikte ileri taşımak isteyen tüm personelimizle, her zaman üreticinin yanındayız. İSTE olarak, bölge ve ülke sanayisinin desteklenmesi için var gücümüzle sahada olacağız. Akademik bilgi birikimlerimizi sahada değerlendirerek, bölgemizi yüksek teknoloji odaklı bir ekosisteme entegre edeceğiz” dedi. Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ