Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Üniversiteden iş dünyasına eğitim desteği

Üniversiteden iş dünyasına eğitim desteği
  • 07.07.2018
  • 471 kez okundu

İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (İSTE-TTO) ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) işbirliğiyle oluşturulan “Sanayi Eğitimleri” projesinin ilk eğitimi
Ar-Ge ve İnovasyon alanında gerçekleştirilerek, bölgedeki şirketlerin kurumsal eğitim süreçlerine yeni bir boyut kazandırıldı.
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ile birlikte başlatılan “Sanayi Eğitimleri’nin” ilki, Ar-Ge Mühendisleri için Ar-Ge ve İnovasyon Projeleri Geliştirme Eğitimi konu başlığı çerçevesinde Makine Yüksek Mühendisi Onat TOTUK tarafından verildi. İTSO eğitim salonunda 2 gün süren eğitimde bölgede demir-çelik ve filtre sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların Ar-Ge yapabilme kabiliyetinin artırılması ve tasarım odaklı inovatif düşünme yetisinin geliştirilmesi amaçlandı.
İTSO ile birlikte bölgedeki sanayi kuruluşlarının ihtiyaçlarına yönelik olarak Ar-Ge, Kalite, İmalat, Yönetim, Finans ve Teknoloji konularında, ilk etapta her ay 2-3 günlük bir Sanayi Eğitimi yapılmasının planlandığını belirten İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Seçkin Dilek; “Bu projeyi; şirketlerin bünyesindeki departmanların talep etmiş olduğu mesleki teknik eğitimlere benzer bir konsepte düzenledik ve gelişmekte olan şirketlerin özellikle beyaz yaka çalışanlarına yönelik olarak farklı konularda eğitimler verilmesini amaçlıyoruz” dedi.
Düzenlenmesi planlanan eğitimlerin konu ve içeriklerini belirlerken bölgedeki işletmelerin ihtiyaçlarının göz önüne alındığını belirten Seçkin Dilek; “Bölgemizdeki sanayi kuruluşlarında çalışan mühendis ve uzmanların bilgi ve vizyon bakımından gelişiminin amaçlandığı bu projede, Türkiye ve Dünya’daki üniversitelerden alanında uzman akademisyen ve profesyonellerin eğitim vermek üzere davet edildiğini ve ihtiyaca yönelik maksimum seviyede katma değer oluşturmayı amaçlıyoruz” dedi. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ